PREMIJER LIGA: City obranio naslov nakon rollercoastera prošlog kola, Gundogan heroj! (VIDEO)

Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov u Premier ligi nakon velikog preokreta protiv Aston Ville na Etihadu i pobjede 3-2.

Tako Liverpool nije bio vrijedan pobjede na Anfieldu protiv Wolverhamptona, također nakon preokreta, s 3-1, jer je ostao bod zaostatka za momčadi Pepa Guardiole.

City je gubio 2-0 do 76. minute, nakon pogotka Matije Keša u 37. i Felipe Kutinja u 69. minuti.

Ipak, tim je preokretom momčad Manchestera opravdala naslov.

Prvo je Gundogan u 76. minuti na ubačaj Sterlinga s desne strane smanjio na 2-1, a samo dvije minute kasnije Rodri je vrlo preciznim udarcem nakon ubačaja Zinčenka izjednačio rezultat.

Konačan rezultat, a i naslov prvaka, osigurao je Gindogan novim pogotkom u 81. minuti. Nijemac je morao samo ugurati loptu u mrežu, nakon dodavanja Kevina De Bruynea.

U utakmici u kojoj je morao pobijediti, Liverpool je bio šokiran već u 3. minuti, kada je nakon kontre Raul Jimenez proigrao Pedra Neta kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Redsi su do poluvremena izjednačili rezultat, jer je Sadio Mane iskoristio atraktivnu asistenciju kod petog Tiaga.

Nakon gužve u kaznenom prostoru, opću euforiju na Anfieldu donio je Mohamed Salah kada se najbolje snašao i zabio za prednost domaćina od 2-1, a pobjedu je pet minuta kasnije potvrdio Henderson nakon poraza od Firmina.

No, tada je City već osigurao preokret u Manchesteru i bilo je jasno da su bliže naslovu prvaka, što im je i uspjelo.

Drugi klub iz Manchestera, United, unatoč porazu na gostovanju Crystal Palaceu minimalnim rezultatom, bez Cristiana Ronalda, izborio je plasman u Europsku ligu sljedeće sezone, budući da je West Ham također izgubio na gostovanju kod Brightona s 3-1.

U ostalim utakmicama posljednjeg kola Premijer lige, koje su odigrane danas u 17 sati, zabilježeni su sljedeći rezultati:

Arsenal – Everton 5:1

Branford – Leeds 1:2

Burnley – Newcastle 1:2

Chelsea – Watford 2:1

Leicester – Southampton 4:1

Norwich – Tottenham 0:5