Prvi susret u Münchenu je završio 2:2, a večeras smo vidjeli mnoštvo uzbuđenja.

Posebnu dramu u duelu titana gledali smo u finišu meča, a Kraljevi su slavili rezultatom 2:1.

Real je krenuo odlično u susret. Imali su prilike u 6. i 13. minuti.

Carvajal je u 13. sjajno proigrao Viniciusa, koji šutira s desne strane i pogađa stativu. Lopta se odbila u noge Rodrygu, ali Neuer fenomenalno brani i onda još jedan odbijanac s poda hvata u ruke.

U 28. minuti sjajan udarac Kanea iz okreta na rubu šesnaesterca, ali je Lunin to odbio u korner.

U 40.minuti ponovo Neuera spašava goste. Vinicius je ubacio u peterac, lopta je prošla sve igrače i išla u sami ugao, ali njemački golman sjajno brani.

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku Real je krenuo silovito. Vinicius je u 46. minuti probio lijevu stranu, imao je Valverdea samo ga na petercu, ali nije precizno dodao pa je Dier izbio.

Minut poslije odgovara Bayern, Davies je pucao iskosa s lijeve strane, Carvajal je blokirao, a lopta je malo iznad gola otišla u korner.

U 53. minuti odlična lopta za Kanea, koji je na ulasku u šesnaesterac s desne strane pucao u bliži ugao, ali je Lunin odbranio. A onda dvije velike šanse za Real. Vinicius je u 59. minuti odlično pucao iz slobodnjaka s 22-23 metra, ali Neuer fenomenalno reagira. Minut poslije isti igrač je ušao u sredinu i šutirao, ali je Neuer izvukao loptu ispod prečke.

drama u duelu titana: real se nakon preokreta plasirao u finale lige prvaka, joselu junak kraljeva

A onda hladan tuš za domaće. Fantastičan gol postigao je Alphonso Davies u 68.minuti.

Bila je to brza kontra Bayerna, Kane je našao Daviesa na lijevoj strani, a on ušao u sredinu i slabijom, desnom nogom fenomenalno pogodio suprotni ugao Luninova gola.

U 71. minuti Valverde je zabio nakon ubačaja u sredinu, ali je Nacho gurnuo Kimmicha rukama u lice. Simon Marciniak je otišao pogledati snimak i poništio gol.

Nova šansa za Real u 83. minuti. Sjajno je Rudiger dugom loptom našao Viniciusa, on je šutirao ali je lopta završila preko gola.

U 88. minuti veliko slavlje na bernabeu. Neuer, koji je fenomenalno branio čitavu utakmicu, loše je reagirao na udarac izvana, lopta se od njega odbila ravno u noge Joselua, koji iz blizine gura u gol za 1:1.

Utakmica je produžena za čak devet minuta. A u 91. Real dolazi do preokreta. Rudiger je ubacio s lijeve strane, Joselu je ostao sam u sredini i pogodio za 2:1. VAR je pregledavao gol i on je priznat. To je bio i konačan rezultat susreta.

Tako ćemo u finalu na Wembleyu 1. juna gledati duel Reala i Borussije Dortmund. Podsjećamo da su Žuto-crni iz Dortmunda jučer u Parizu pobijedili PSG 1:0 i plasirali se u finale s ukupnih 2:0.

SASTAVI

Lunin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy – Tchouaméni, Kroos, Valverde, Bellingham – Rodrygo, Vinicius.

Neuer – Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui – Laimer, Pavlović – Sane, Musiala, Gnabry – Kane.

The post DRAMA U DUELU TITANA: REAL SE NAKON PREOKRETA PLASIRAO U FINALE LIGE PRVAKA, JOSELU JUNAK KRALJEVA first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba