Fudbaleri Fenerbahčea su eliminisani iz kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su u revanš susretu 3. pretkola, poslije produžetaka, remizirali na svom terenu sa Lilleom rezultatom 1:1. U regularnom dijelu meča Fener je vodio 1:0, dok su Francuzi slavili u prvom susretu sa 2:1.
Fener je imao dominaciju u prvom poluvremenu i propustio je nekoliko dobrih prilika. Džeko je šutirao glavom pored gola na samom početku, dok je udarac Szymanskog odbranio Chevalier.
Najbolju priliku propustio je Allan Saint-Maximin kada je u 38. minuti, nakon sjajnog driblinga, zamalo promašio gol.
U nastavku smo vidjeli mnogo čvršću utakmicu, bez pravih prilika sve do kraja. Fener je mogao izboriti produžetke u 83. minuti, ali je Bright Osayi-Samuel nakon fantastičnog udarca pogodio stativu.
I kad se činilo da će rezultat ostati 0:0, Bafode Diakite je u 92. minuti postigao autogol, gdje je Džeko bio ključan jer je preskočio loptu, a igrač Lillea ju je skrenuo u vlastitu mrežu za 1:0 i produžetke.
Produžeci su donijeli dodatnu dramu, jer je Lille dobio crveni karton u 109. minuti nakon što je isključen Mandi, ali je u 117. minuti dosuđen penal za goste koji je pretvorio David u gol za 1:1 i prolaz dalje.
Fener je u 119. minuti pogodio prečku preko Tosuna, ali nisu uspjeli postići gol.
Fenerbahče je tako eliminisan iz Lige prvaka i nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi, dok će se Lille u play-offu Lige prvaka suočiti sa boljim između praške Slavije i Royal Uniona.
Edin Džeko je odigrao 90 minuta i zamijenjen je na početku produžetaka, dok Rade Krunić nije ušao u igru.
Salzburg, tim u kojem igra bh. reprezentativac Amar Dedić, prošao je u play-off Lige prvaka nakon sjajne utakmice kao gost protiv nizozemskog Twentea, gdje je rezultat bio 3:3.
Dedić je upisao asistenciju za drugi gol svog tima, a Salzburg je prošao dalje zahvaljujući pobjedi u prvom susretu od 2:1.
(24sata.info)
Objava Fenerbahčea nakon dramatičnih produžetaka ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka pojavila se prvo na 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Korner.ba )