Sloboda Borac: Sadržajna utakmica u Tuzli

FK Sloboda savladala je ekipu Borca iz Banja Luke rezultatom 1:0.

Izabranici Gradimira Crnogorca odigrali su odličan meč što je i sasvim zasluženo ostavili bodove na Tušnju.

Od prve minute meča Sloboda Borac, domaći su krenuli oprezno znajući da za protivnika imaju ekipu koja je došla po bodove. Nakon početnog pritiska Borca, ekipa Slobode povezala je redove. Prvu pravu priliku za Slobodu imao je Said Husejnović koji je šutirao preko gola. Prijetili su gosti preko novopečenog reprezentativca Almedina Ziljkića, ali je sjajni Adnan Golubović odlično intervenisao. Pokušao je i Stojan Vranješ iz slobodnog udarca ali je i tada golman Slobode, Golubović izašao kao pobjednik.

Sloboda Borac gol

U 38. minuti Sloboda dolazi do pogotka. Po desnoj strani odlično je probio Amar Beganović i asistirao za Abida Mujagića koji neometano pogađa za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena na utakmici Sloboda Borac mogla je Sloboda do drugog gola, ali je Nemanja Tomašević uzdrmao prečku.

U nastavku susreta domaći su imali nekoliko odličnih prilika. Najbolju je imao Dušan Ristić kada je iz izgledne pozicije šutirao u golmana gostiju Pavlovića. Što se tiče igre koju je ponudio Borac, treba izdvojiti odličnu šansu u kojoj se našao Vranješ ali nije se uspio snaći u petercu domaćih.

Do kraja susreta Sloboda je pametno sačuvala prednost i upisala četvrtu pobjedu na domaćem terenu. Borac se i dalje muči na gostovanjima i ovo im je bio peti poraz u gostima.

Sažetak utakmice!

Sloboda na svom kontu sada ima 17 bodova i zauzimaju osmu poziciju dok je Borac na trećem mjestu s 24 osvojena boda.