back to top

Da li je Milan pokraden protiv Atletico Madrida?

Drugi upravo čitaju

Fudbaleri Milana poraženi su u drugom kolu Lige prvaka od Atletico Madrida na San Siru. Pobjedonosni gol za goste postigao je Luis Suarez iz jedanaesterca u 95. minuti, no postavlja se pitanje da li je Milan pokraden u finišu susreta?

Ekipa Milana se nakon dugogodišnjeg odsustva vratila u Ligu prvaka, a na travnjak terena San Siro ponovo je igrano najelitnije fudbalsko takmičenje. Na izvlačenju grupa za tekuću sezonu, kuglice su odlučile da se Milan nađe u grupi B gdje će odmjeriti snage s Liverpoolom, Atletico Madridom i Portom. Mnogi su bili skeptični po pitanju prilika za prolazak dalje, ali trener Rossonera Stefano Pioli dobro je pripremi ekipu za europske mečeve. Nažalost, upisali su dva poraza u isto toliko utakmica, što baš najbolje i ne pokazuje kakav fudbal igraju Crveno-Crni.

Već u prvom kolu odigrali su kvalitetno prov poluvrijeme kada su na Anfieldu imali prednost od 2:1. U nastavku susreta ispustili us prednost i ostali kratkih rukava. Priliku za prve bodove u povratničkoj sezoni u Ligi prvaka imali su na domaćem terenu protiv tvrdog Atletico Madrida, i opet su doživjeli isti scenariji. Ipak, prema mišljenju talijanskih medija, Rossoneri su pokradeni od strane sudijske četvorke koju je predvodi Turski sudija Cuneyt Čakır.

Naime, Milan je poveo pogotkom Rafaela Leaa u 20. minuti, da bi do kraja prvog poluvremena ostali s 10 igrača. Drugi žuti karton, odnosno crveni, zaradio je Kessie.

U samom finišu susreta gosti iz Madrida dolaze do preokreta. Prvo je Griezmann u 84. minuti poravnao na 1:1, da bi u dubokoj sudijskoj nadoknadi iz jedanaesterca pogodio Luis Suarez za veliko slavlje Jorgandžija.

milan pokraden

Iz Milana također smatraju da su pokradeni. Trener Pioli je veći dio press konferencije proveo govoreći o spornim sudijskim odlukama sudije Čakira. Prvenstveno je mislio na prestroge odluke d au prvih pola sata pokaže dva žuta kartona za veznog fudbalera Kessija. Isto tako Pioli se dotakao spornog penala iz sudijske nadoknade kada je Čakir pokazao na bijelu tačku nakon što je Kalulu igrao rukom u vlastitom šesnaestercu. Ono što je zasmetalo treneru Rossonera jeste činjenica da je turski sudija konsulotavao VAR sobu i pogledao sporni snimak. Sporni snimak pokazuje da je lopta pogodila u ruku fudbalera Milana Kalulua, ali pokazuje i to da je gostujući igrač Thomas Lemar prvi igrao rukom što je rezultirao da i Kalulu učini isto.

“Smatram da glavni sudija nije baš imao svoje najbolje večer. Nije samo riječ o spornom penalu i crvenom kartonu za nas, radi se o čitavoj utakmici u kojoj su 50:50 situacije išle na korist gostiju. Trebali smo doći do pobjede, nedostajalo je fokusa, ali šta je tu je.

Do crvenog kartona, domaćini su bili dosta bolji tim na terenu. Uspio je Milan dobro namučiti fudbalere Diega Simeonea, koji nisu imali odgovor za Rossonere. Mogli su domaći i do drugog pogotka, ali crveni karton je promijenio stvari na terenu.

“S deset igrača morali smo da igramo drugačiji meč, gdje smo izdržali više od pola sata i bili blizu pozitivnog rezultata. Ostaje žal za pobjedom,jer smo dobro igrali i imali smo intenzitet i kvalitetan tempo igre. Isto tako treba shvatiti da je ovo najviši nivo fudbala i da je potrebna koncentracija do samog kraja meča. Bilo je jako teško u posljednjih par dana, ali već sutra počinjemo da razmišljamo o Atalanti. Ovo nam je izvuklo dosta energije i fizički i mentalno”, zaključio je Pioli.

Vezista Milana Ismael Bennacer također je imao šta da kaže na račun sudijske četvorke.

“Kada izgubite tako, čak i kada date sve od sebe, velike utakmice odlučuju detalji. To je ono što pravi razliku i zato boli kada izgubite ovako. Kada kažem ovako, mislim na sve što se desilo. Ne razumijem, postoji VAR i on donosi odluke. Ne znam šta da kažem. Ne možemo ništa povodom toga, moramo da podignemo glave i koncentrišemo se na narednu utakmicu”, završio je Bennacer.