Golovi Premijer lige BiH: 17 pogodaka na šest mečeva

Premijer liga BiH iza sebe ima 15 odigranih kola koje je ovog vikenda donijelo mnoštvo uzbuđenja. Golovi nisu nedostajali i viđeno je čak 17 pogodaka u šest mečeva.

Golovi Premijer lige BiHSubota

U subotu su na rasporedu bila tri meča u kojima nije nedostajalo rezultatske neizvjesnosti. Prvi meč odigran je na Tušnju gdje je Tuzla City dočekala Mladost iz Doboja kod Kaknja. Bodovi su ostali u Tuzli zahvaljujući jedinim pogotkom Badija u 18. minuti.

Jedan od dva derbija ovog kola odigran je na Grbavici gdje je Željezničar ugostio Slobodu. Gosti iz Tuzle poveli su već u drugoj minuti nakon kornera kada je pogodio Kurtalić. U 22. minuti domaći dolaze do izjednačenja kada je pogodio Juričić. Nastavak susreta donosi pritisak Željezničara što se isplatilo u 75. minuti kada pogađa Štilić. Konačnih 2:2 djelo je mladog Alića koji je u 89. minuti odličnim prodorom izbacio odbranu domaćih i poslao loptu u mrežu.

Subotnji dio programa okončan je utakmicom u Mostaru gdje je Zrinjski ugostio Borac iz Banja Luke. Nakon pola sata igre domaći su već imali 2:0, a pogađali su Mašić u 14. minuti i Bilbija u 30.minuti iz jedanaesterca. Do kraja prvog poluvremena gosti su smanjili zaostatak preko Lukića u 40. minuti. Drugi dio susreta nije donio promjenu rezultata pa je Zrinjski upisao novu pobjedu na domaćem terenu.

Golovi Premijer liga BiH – Nedjelja

Nedjelja je također ponudila tri utakmice Premijer lige BiH.

Fenjeraš Krupa je dočekala Velež iz Mostara. Gosti su stigli do vodstva u 77. minuti kada je Mulić iskoristio jedanesterac. Pet minuta kasnije domaći preko Ačimovića dolaze do poravnanja i konačnih 1:1.

Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostio Olimpik i zasluženo slavio rezultatom 2:0. Bordo tim je poveo golom Tatara u 27. minuti, da bi Fanimo u 59. minuti postavio konačan rezultat.

Posljednji susret 15. kola odigran je na Pecari gdje je Široki Brijeg dočekao Radnik iz Bijeljine. Nakon prvih 45 minuta pitanje pobjednika je bilo riješeno. Za domaće su pogađali Jurić i Jović dva puta. Nastavak susreta donosi identičnu sliku na terenu sto rezultira novim pogotcima domaćina. Medić je u 71. minuti pogodio za 4:0, da bi Angelov u 76. postavio konačnih 5:0.

Situacija na tabeli nije se protjerano izmjenila. Na vrhu je i dalje Sarajevo sa sedam bodova prednosti u odnosu na Željezničar. Treći je Zrinjski sa 28 osvojenih bodova. Ostatak tabele pogledajte ovdje.