Velež impresivno završio jesen

Dudić: Čestitam igračima na sjajnoj pobjedi

Proteklog vikenda okončana je jesenja sezona u Premijer ligi BiH, a u meču 19. kola u Mostaru su „rođeni“ ugostili ekipu FK Mladost iz Doboja.

Bio je ovo meč u kome je Velež još jednom na sjajan način potvrdio odlične partije ove jeseni i poslije meča za „dušu i sjećanje“ ostvario briljantnu pobjedu rezultatom 4:0. Cijeli tok meča domaći su bili mnogo bolji  ,borbeniji, požrtvovaniji i u svim elementima nadigrali su goste a pored četiri postignuta zgoditka stvorili su još najmanje pet, šest šansi (Cvijanović, Ćosić, Brandao, Zvonić, Dario…) koje nisu pretvorili u golove zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, a i u dva navrata sjajno je intervenisao vratar gostiju Bukvić koji je spasio sigurne zgoditke.

Velež je poveo 1:0 u 34 minuti zgoditkom Obrena Cvijanovića, već u 38 minuti bilo je 2:0 a strijelac je opet bio Cvijanović, nakon asistencije Ćosića. U nastavku meča viđena su još dva zgoditka i to u finišu meča. U 84 minuti 3:0, strijelac Denis Zvonić nakon asistencije Ovčine, da bi konačnih 4:0 postavio u 87 minuti Nemanja Anđušić a opet je asistirao Ovčina. Bila je ovo deveta pobjeda „rođenih“,sakupljena su 33 boda uz pozitivnu gol razliku od plus 10 (30:20) a što im je donijelo plasman na visoko četvrto mjesto na tablici.

Sigurno da je ova pobjeda zadovoljila sve u klubu, navijače, trenere a šef stručnog štaba Feđa Dudić koji je primao čestitke sa brojnih strana za novi trijumf svojih izabranika, rekao je, između ostalog, sljedeće:

”Čestitam mojim igračima na još jednoj sjajnoj partiji i zasluženoj pobjedi. Po veoma teškom terenu odigrali su odlično, bili su rastrčani, angažovani, borbeni…a pored 4 zgoditka stvorili su bar još pet idealnih prilika za postizanje zgoditka. Šteta što dolazi do pauze jer igrači su ušli u pravu formu i mislim da je naš tim pokazao da se na nas mora najozbiljnije računati u borbi za izlazak na evropsku nogometnu scenu”, zatim dodao:

“Slijedi pauza, zaslužen odmor igrača, a ja ću sa vodećim ljudima sjesti i vidjeti šta i kako dalje u nastavku sezone u prolljeće. U ekipu se vraćaju Behram, Hasanović i Češmedžijev i sigurno da ćemo njihovim povratkom imati dosta jači roster u nastavku sezone. Predložiću upravi kluba da dovedemo dva prava pojačanja i onda da u proljeće budemo u igri za Evropu jer mislim, a i naši rezultati jesenas su potvrdili, da je Velež izrastao u čvrstu, kvalitetnu, kompaktnu ekipu koja može nadigrati svakog rivala,bez obzira gdje se meč igrao. Još da se vrate navijači na tribine u proljeće, da naši vjerni i frenetični tifozi budu sa nama i Velež će biti još bolji i učnkovitiji.”

Piše: Rešad MAMELA