Utakmica gdje je Meho Kodro srušio Real Madrid

Meho Kodro srušio Real Madrid – Najveći svjetski fudbalski derbi, El Clasico na rasporedu je danas u okviru sedmog kola Španske La Lige.

Ne treba previše trošiti riječi na činjenicu koliko je ovaj meč važan kako za Real Madrid tako i za Barcelonu. Ovo je utakmica u kojoj je pobjeda mnogo više od tri osvojena boda. S druge strane bez obzira na  stanje na tabeli, formu igrača ili atmosferu, poraz od velikog rivala nikada nije poželjan.

Povodom današnjeg meča, prisjećamo se jedinog bh. reprezentativca koji je nastupio u  El Clasicu, rođenog Mostarca i bivšeg igrača Veleža Mehe Kodre.

Dana 11. februara 1996. godine, bivši selektor reprezentacije BiH započeo je 132. ligaški El Clasico od prve minute.

U 36. minuti erupcija oduševljenja na Nou Campu. Meho Kodro sjajno je reagovao u petercu gostiju i doveo Barcelonu u prednost.

Nastavak susreta donosi dominaciju Barcelone koja u 71. minuti dolazi do 2:0. Ovoga puta Kodro je u ulozi asistenta za Luisa Figa za novi gol Barce.

Do kraja meča Meho Kodro postiže drugi gol u 89. minuti za velikih 3:0. Nakon utakmice bh. napadač proglašen je igračem utakmice.

Podsjećamo, Meho Kodro je u Barcelonu stigao 1995. godine nakon sjajnih partija u Real Sociedadu. U dresu Barcelone odigrao je 43 meča uz 15 postignutih golova u svim takmičenjima.

Nakon jedne sezone, Kodro napušta Kataloniju i odlazi u Tenerife. Poslije tri sezone odlazi u Alaves odakle seli u Maccabi gdje završava fudbalsku karijeru 2001. godine.

Danas, Meho Kodro radi kao trener Stade-Lausannea koji se takmiči u drugoj ligi Švicarske.