Sloboda pobijedila Krupu, Zrinjski siguran u Kaknju (VIDEO)

()

Danas je u Tuzli Sloboda pobijedila Krupu rezultatom 2:0, a golove za domaće postigli su Dženis Beganović i Said Husejnović iz jedanaesterca.

U 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Slobode upisali su novi trijumf na domaćem terenu.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a prvi pogodak viđen je u 67. minuti kada je nakon kornera i gužve Beganović odlično reagovao i pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje domaćih igrača.

Pokušala je Krupa doći do poravnanja ali bez pravih prilika, a pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti kada je Nemanju Tomaševića oborio gostujući golman Kolak, poslije čega je sudija iz Kiseljaka Danijel Bojo pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Said Husejnović za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Sloboda sada ima 22 osvojena boda dok je Krupa na svega 10 osvojenih bodova.

Kompletnu tabelu Premijer lige možete pogledati ovdje.

U drugom meču koji je igran od 13 sati Zrinjski je pobijedio u Doboju kod Kaknja ekipu Mladosti rezultatom 0:1.

Jedini pogodak za goste iz Mostara postigao je Nemanja Bilbija u 29. minuti.

Zrinjski je sada na trećoj poziciji s 32 osvojena boda dok je Mladost na devetoj poziciji s 19 bodova.

PRATITE REZULTATE UŽIVO SAMO NA KORNER.BA.