Da li je ovo gol ili ne!? Cristiano Ronaldo skinuo kapitensku traku i napustio teren

Nevjerovatne scene događale su se večeras na meču Srbija – Portugal u Beogradu, na kojem je Cristiano Ronaldo skinuo kapitensku traku i napustio teren prije posljednjeg sudijskog zvižduka

Naime, zvijezda Juventusa je bila izrevoltirana činjenicom da sudije nisu vidjele očigledan pobjedonosni pogodak koji je postigao u sudijskoj nadoknadi. S obzirom na to da u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022 nema VAR tehnologije, sudije iz Nizozemske ostali su pri prvobitnoj odluci i pokazati da se meč nastavi.

No, do nevjerovatnog kraja prethodila su četiri pogotka na meču kao i jedan crveni karton za domaću selekciju.

Prvo su gosti iz Portugala odigrali sjajno prvo poluvrijeme i s dva pogotka Jote otišli na odmor sa zasluženom prednošću. U nastavku su igrači Dragana Stojkovića zaigrali mnogo bolje i odmah na otvaranju drugog dijela smanjili zaostatak zahvaljujući pogotkom Mitrovića. Nastavili su domaći s napadima što se isplatilo u 60. minuti kada Kostić zabija za 2:2.

Do kraja susreta pokušavao je Portugal doći do prednosti i druge pobjede u kvalifikacijama za Mundijal, ali bezuspješno. Iako je sve vodilo ka tome da se meč u Beogradu završi podjelom bodova, stoper Fiorentine Nikola Milenković je neoprezno startao i zaradio direktan crveni karton u 92. minuti.

No, da uzbuđenjima nije kraj pobrinuo se golman Srbije Dmitrović koji je jedno dubinsko dodavanje pogrešno procijenio što je omogućilo Ronaldu da uputi udarac na prazan gol. Grešku svog golmana pokušao je popraviti Stefan Mitrović koji je izbacio loptu i tako osigurao svojoj reprezentaciji remi.

Odluka da se meč nastavi strastveno je pogodila Ronalda koji je strašno protestovao kod pomoćnika nakon čega je dobio žuti karton.

Ipak, na usporenom snimku očigledno se vidi da je lopta cijelim obimom prešla gol-liniju i da bi gol trebao biti priznat.

To je dodatno iznerviralo Ronalda koji je skinuo kapitensku traku te napustio teren i otišao u svlačionicu iako je do kraja ostalo još da se igra.

Nedugo zatim sudija Makkelie odsvirao kraj izuzetno zanimljive utakmice.

Ovim remijem Srbija prvoplasirana u grupi A s četiri boda koliko ima i Portugal ali sa slabijom gol razlikom.