Pregled Lige prvaka: Vidjeli smo čak 35 golova na osam mečeva

Pregled Lige prvaka – U trećem kolu Lige prvaka u grupama A, B, C, D viđeno je čak 35 golova na osam utakmica.

Noć Lige prvaka otvorena je u Moskvi gdje je gostovao Atletico iz Madrida. Gosti iz Španije poveli su preko Gimeneza u 18. minuti. Nedugo zatim domaći dolaze do izjednačenja. Iz penala pogodio je Miranchuck. Nastavak susreta donio je bolju igru Atletica koji je postigao gol za vodstvo, ali je poništen zbog offside pozicije. Završeno je 1:1.

U drugom meču grupe A, Bayern je gostovao kod Red Bull Salzburga i gledali smo jedan sadržajan meč sa čak osam pogodaka. Domaći su u 4. minuti došli do prednosti. Strijelac je Berisha. U 21. minuti Lewandowski zabija iz penala za 1:1. Do kraja prvog poluvremena gosti dolaze do prednosti jer je Kristiansen postigao autogol.

U drugom dijelu domaći uspijevaju izjednačiti preko Okugawe u 66. minuti. Ali do kraja utakmice Bayern postiže još četiri pogotka. Redom su pohađali Boateng, Sane, Lewandowski i Hernandez za konačnih 2:6.

Pregled Lige prvaka – Grupa B donijela je dva fantastična meča. Real je u Madridu ugostio Inter i slavio 3:2. U prvih 45 minuta vidjeli smo tri pogotka. Domaći su preko Benzeme i Ramosa poveli s 2:0 da bi Lautaro Martinez u 35. minuti smanjio na 2:1 nakon fantastične asistencije Barrele. Drugo poluvrijeme donosi izjednačenje Intera preko Perišića. Pobjedonosni pogodak za Real došao je u 80. minuti kada je Rodrygo pogodio.

U drugom meču u Kijevu Shakatar je ugostio Borussiju Monchengladbach i niko nije očekivao ovakav rasplet susreta. Ovo je bio duel dvije prvoplasirane ekipe grupe B. Gosti iz Monchengladbacha imali su prednost od tri gola prednosti već nakon 26. minuta. Dva gola zabio je Pela dok je Bondar postigao autogol. U poluvremenu gosti su postigli i četvrti gol preko Benserbainija. Drugi dio utakmice odigran je u mirnijem ritmu, a Borussija je postigla još dva gola. Stindl je u 65. minuti pogodio za velikih 0:5, da bi Plea golom u 78. minuti kompletirao hat-trick za visokih 0:6.

Pregled Lige prvaka – U grupi C Manchester City dočekao je Olyimpiacos i zasluženo slavio 3:0. Pogotke su postizali Ferrnan Torres, Gabriel Jesus i Joao Cancelo.

Drugi meč ove grupe donio je utakmicu u Portu gdje je domaćin ugostio Marseille. Meč je završen istim rezultatom 3:0. Marega je donio prednost domaćinu u četvrtoj minuti. S druge strane Payet he promašio jedanesterac u 10. minuti. Domaći su to iskoristili i povisili na 2:0 preko Sergio Olivere. Konačnih 3:0 postavio je Luis Diaz u 69. minuti.

Pregled Lige prvaka – Grupa D ponudila je gostovanje Liverpoola u Bergamu protiv domaće Atalante. Ekipa Jurgena Kloppa odigrala je odličan meč i slavila s visokih 0:5. Sjajan meč odigrao je Diego Jota koji je postigao hat-trick. U strijelce su se još upisali Salah i Mane.

Posljednji susret večeri igran je u Danskoj. Midtjylland je dočekao Ajax gdje je sve bilo riješeno nakon 18. minuta. Gosti iz Amsterdama imali su dva gola prednosti nakon 12. minuta. Pogađali su Anthony i Tadić. U 18. minuti domaći stižu do pogotka preko Drayera. Nastavak meča nije donio promjenu rezultata.

Sve pogotke sinoćnjeg programa možete pogledati ovdje.