Poraz Željezničara na Grbavici, Široki bolji rival

-

Neočekivan poraz Željezničara na Grbavici u 18. kolu Premijer lige BiH. Široki Brijeg je iskoristio prilike i upisao veliku pobjedu u gostima 2 : 3.

Utakmica koju Željezničar nije smio izgubiti, sa pobjedom u ovoj utakmic Željezničar bi bio samo 2 boda iza gradskog rivala Sarajeva, ali prilika je upropaštena.

Za Široki Brijeg ova pobjeda znači tri važna boda u borbi za pozicije koje vode u Europa Ligu.

Prvi gol postigao je Široki nakon što je Mateo Marić ispratio sjajan cenatar šuti i snažno zatresao mrežu glavom. Ubrzo se utakmica smirila i poluvrijeme se zavšilo 0 : 1. Utakmica je mirno trajala sve do 84 minute kada je Stipe Jurić izvanredno lobovao Filipa Erića, a samo tri minute kasnije Marko Pervan sa velike distance zatresao mrežu, te je rezultat iznosio 0 : 3.

Sudijska nadoknata donijela je dva gola koji su postigli Ivan Lendrić i Petaj Bojo, ali bilo je prekasno za Željezničar da izvuče barem bod iz ove utakmice. Željezničar u narednoj utakmici ide u goste Krupi, dok će Široki Brijeg ugostiti ljutog rivala Zrinjski.

Ja sam Tarik Džihan veliki sam ljubitelj fudbala i sporta generalno. Kroz svoje tekstove pokusavam da prikažem fudbal iz drugacijeg ugla nego što se obično o njemu piše

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Preuzimanje sadržaja

Preuzimanje sadržaja je dozvoljeno samo uz dodavanje link na korner.ba unutar preuzetog članka. Hvala.