Pogledajte poništeni Realov gol za pobjedu. Španjolci sve opisuju kao skandal

REAL MADRID uspio se vratiti nakon 0:2 protiv Valencije u jučerašnjoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva, a duboko u sudačkoj nadoknadi postići i treći gol, u tom trenutku vrijedan pobjede. Tako su mislili igrači Carla Ancelottija i mnogi na tribinama, ne i sudac utakmice Jesus Manzano, koji je odsvirao kraj susreta kad je lopta letjela prema nesuđenom junaku Judeu Bellinghamu.

Igrala se osma minuta sudačke nadoknade utakmice kad je Brahim Diaz poslao loptu s desne strane na vrh Valencijinog peterca. Bellingham je bio najviši u skoku i glavom je pogodio loptu koja je sekundu kasnije odsjela u mreži uz desnu vratnicu. Neki Valencijini igrači uhvatili su se za glavu i bili su u nevjerici nakon što su ispustili prednost od dva gola i upisali novi poraz.

Marca, As i Sport za opis viđenog koriste riječ skandal

Malo kasnije ispostavit će se da to nije bio poraz već remi jer je Manzano u trenutku kad se Bellingham spremao na udarac označio kraj susreta pa je sjajni mladi engleski veznjak postigao nevažeći gol. Španjolski mediji u opisu utakmice navode da je sudac napravio “nered”, a kraj utakmice u “rudnik teorija zavjere”. “Pokvario je dobru utakmicu”, piše Marca, s čije naslovnice strši “Skandal na Mestalli”. “Skandal” je naslov i na naslovnici Sporta, a istu riječ koristi i As sa svoje prve strane.

Što se samog tijeka utakmice tiče, Valencia je vodila 2:0 nakon golova Huga Dura iz 27. i Romana Jaremčuka iz 30. minute. Vinicius Junior smanjio je rezultat golom u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a onda ga i izjednačio udarcem glavom u 76. Sve je izgledalo kao veliki preokret Reala u 98., no Manzano je odlučio odsvirati kraj samo trenutak prije Bellinghamovog udarca.

Objava Pogledajte poništeni Realov gol za pobjedu. Španjolci sve opisuju kao skandal pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba