POBJEDE REALA I CITYA U LIGI PRVAKA: PELJTO ISPISAO HISTORIJU BH. FUDBALA

Odigran je jedan od najzanimljivijih parova u ovoj fazi takmičenja – Leipzig je na Red Bull Areni ugostio Real Madrid.

Madriđani su bili favoriti, ali Nijemci su bili tvrd orah. Ova dva kluba prošle sezone susrela su se u grupnoj fazi Lige prvaka te je svaki od njih upisao jednu pobjedu.

Meč su sudili bh. arbitri – glavni sudija Irfan Peljto sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom, a četvrti sudija je bio Miloš Gigović. Peljto je tako bio prvi bh. sudija koji je sudio jedan meč knockout faze Lige prvaka

Već na samom startu utakmice vidjeli smo spornu situaciju nakon koje je bh. sudijska ekipa poništila gol njemačkoj ekipi. Poveo je Leipzig golom Benjamina Šeška, no on je poništen zbog ofsajda, a VAR je potvrdio odluku. Uslijedili su protesti domaćih.

Šeško nije bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je ona dosuđena Benjaminu Henrichsu, za kojeg je procijenjeno da je ometao Realovog golmana. U 10. minuti velika prilika za Leipzig! Olmo je izbacio Šeška jedan-na-jedan s Luninom, no golman Reala uspio je zaustaviti slovenskog napadača. U finišu prvog dijela dobra šansa za Real. Diaz je proigrao Viniciusa, a njegov udarac iz prve sa šest-sedam metara odlazi pored gola.

Na otvaranju drugog dijela, Real je poveo. Igrala se 48. minuta kada je pogodio Brahim Diaz nakon sjajne solo-akcije. Prošao je tri fudbalera Leipziga i zatim lijevom nogom s ruba šesnaesterca neodbranjivo pogodio dalji ugao gola.

pobjede reala i citya u ligi prvaka: peljto ispisao historiju bh. fudbala

U 72. minuti stativa spašava Leipzig! Vinicius se krasno oslobodio čuvara i gurnuo loptu pored Gulacsija, ali nije imao sreće.

U 81. minuti Lunin spašava Real! Šeško je pobjegao odbrani gostiju i pucao u prvi ugrao iskosa, ali sjajno je to odbranio Realov golman.

Na kraju je ostalo 1:0 za goste.

Kopenhagen i Manchester City su na danskom stadionu Parken odigrali prvu međusobnu utakmicu osmine finala Lige prvaka. Gosti su slavili 3:1.

Mančesterski sastav došao je u vodstvo u 11. minuti. Foden je sjajno podvalio loptu za De Bruyne, a belgijski fudbaler uletio je u prazan prostor i mirno pogodio suprotni ugao.

U 34. minuti šok za goste. Ederson je pogriješio u dodavanju i poslao loptu u noge Elyounoussija, čiji je udarac bio blokiran. Međutim, lopta se odbila u noge Mattssona koji je lijepo pogodio za izjednačenje. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela, City je vratio prednost, a pogodio je Silva. Do kraja meča City je postigao i treći gol, a strijelac je u 93. minuti bio Foden.

(A. J.)

The post POBJEDE REALA I CITYA U LIGI PRVAKA: PELJTO ISPISAO HISTORIJU BH. FUDBALA first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba