OSIM OSTVARIO PRVU POBJEDU NA KLUPI VELEŽA I TO PROTIV ŽELJEZNIČARA

To je bio prvi trijumf Amara Osima na klupi Rođenih

Željezničar je bolji tim na otvaranju. U osmoj minuti veliku šansu stvaraju gosti. Ikić u posljednji čas spašava ispred svog gola nakon ubačaja Gasala.

Zatim već u narednom napadu Malić pokušava nakon dobrog ubacivanja iz defanzivne linije, ali ni on nije bio precizan.

Tri minute kasnije Velež pogađa okvir gola. Muftić loše procjenjuje let lopte nakon ubačaja Anđušića, a ona završava na stativi.

Ipak, u 35. minuti meča Velež stigao do vodstva.

Omar Pršeš odlično proigrava Alena Dejanovića. Ovaj lijepo prima loptu u kaznenom prostoru i pogađa mrežu Željezničara za 1:0. Amar Osim nije slavio gol protiv svog nekadašnjeg kluba.

Antonio Pavić sjajnim šutem pogađa prečku gola Željezničara u 44. minuti i na odmor se odlazi rezultatom 1:0 u korist Rođenih.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Željezničar je izjednačio. Igrala se 49. minuta kada je zaspala odbrane Rođenih. Malić odlično ubacuje s lijeve strane, Semir Štilić je sam kao duh na sedam metara od gola i lagano pogađa za 1:1.

Velež preko Pantelića potom prijeti golu Željezničara u 53. minuti, nije uspio zabiti. Isti igrač i pet minuta kasnije prijeti Muftiću, golman tima s Grbavice izlazi kao pobjednik.

Nije bilo uzbuđenja sve do 71. minute kada Velež stiže do novog vodstva. Antonio Pavić centrira s lijeve strane, a Nemanja Anđušić u trku s nekih 11 metara glavom matira Muftića za 2:1.

Do kraja utakmice Željezničar nije uspio da dođe do jednog boda. Tačka na ovaj meč stavljena je u 90. minuti kada Nermin Haskić koji postavlja konačnih 3:1.