FUDBALSKE VIJESTINajbrži het-trik u historiji Lige prvaka: Kako je Lewandowski srušio Salzburg za...

Najbrži het-trik u historiji Lige prvaka: Kako je Lewandowski srušio Salzburg za 23 minute!?

Da je poljski fudbaler Robert Lewandowski ubojit napadač, dokazao je bezbroj puta. No, poslije blijede partije u Austriji, Lewandowski je dominirao u revanšu i postigao najbrži het-trik u historiji Lige prvaka.

Kada je 16. februara odigran meč na Reb Bull Areni u Salzburgu, mnogi su ostali u čudu zbog činjenice da se domaćin suprotstavio velikanu kakav je njemački Bayern iz Minhena. Utakmica je okončana rezultatom 1:1 u kojoj je Salzburg bio ravnopravan protivnik, a u nekoliko navrata je mogao doći do pobjede.

Da se još jedno iznenađenje ne ponovo, pobrinuo se Robert Lewandowski koji je pružio maestralnu partiju na Allianz Areni u pobjedi Bavaraca s velikih 7:1.

U 12. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Bayern koji u gol pretvara upravo Lewandowski. Devet minuta kasnije, fudbalski sudija iz Francuske Turpin pokazuje na bijelu tačku i to je novi jedanaesterac za domaćine. Ponovo je sigurni izvođač bio Poljak. U 23. minuti, odnosno dvije minute kasnije, Lewandowski postiže i treći gol za 3:0 u veoma ranom trenutku utakmice. Ovoga puta se sjajno snašao ispred gostujućeg golmana nakon čega je ubacio loptu u praznu mrežu.

No, nije Salzburg izgledao bezopasno. Naime, u međuvremenu, gosti su napadali, a treba istaći i veliku priliku na otvaranju meča koju u gol nije pretvorio Capaldo.

Do kraja prvih 45 minuta Gnabry je na asistenciju Comana povisio na 4:0.

Nastavak susreta donosi identičnu sliku, jer je Bayern zabio svoj pet gol u 53. minuti. Na dodavanja Sanea sjajno je pogodio Thomas Muller.

Utješni pogodak za goste djelo je Kjaergaarda u 70. minuti da bi konačnih 7:1 postavili Muller u 83. zatim Sane u 85. minuti.

Prethodni najbrži het-trik u historiji Lige prvaka

Poljak je s tri gola u nepune 23 minute utakmice postavio rekord za najbrži het-trik u historiji Lige prvaka koji je do sinoć držao fudbaler Milana. Naime, italijanski fudbaler Marco Simeone postigao je tri pogotka za 24 minute u pobjedi Milana protiv Rosenborga daleke 1996. godine.

Za poljskog golgetera ovo je bio peti het-trik u Ligi prvaka, a ispred njega su samo Leo Messi i Cristiano Ronaldo s po 8 utakmica u kojima su postigli 3 ili više gola.