Luis Suarez učvrstio Atletico na vrhu, Real živi u nadi, Barcelona doživjela fijasko na Nou Campu

Urugvajski napadač Luis Suarez učvrstio Atletico Madrid na čelu tabele pogotkom u 88. minuti…

Današnja dešavanja u španskoj La Ligi pokazala su da su ekipe iz Madrida spremne za velike utakmice.

Atmosfera pred 37. kolo bila je veoma užarena s obzirom na to da su tri ekipe bile u utrci za titulu. Lider Atletico Madrid s 80 bodova, Real Madrid sa 78 te trećeplasirana Barcelona sa 76 prikupljenih bodova.

Sada nakon odigranih utakmica odluka je pala na dvije ekipe iz prijestolnice Španije jer su obje ekipe upisale važne pobjede i to na koji način…

Ludnica u Madridu

Diego Simeone bio je svjestan važnosti meča protiv ekipe Osasune pa ne čudi to što su Jorgandžije napadale čitavu utakmicu. Mreža se tresla u 59. minuti kada je pogodio Stefan Savić, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Nedugo zatim pogađa Carrasco ali je pogodak ponovo poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Onda u 75. minuti hladan tuš za domaće jer je Ante Budimir poslao loptu iza leđa Oblaka. Morala je intervenisati VAR soba koja je pokazala da je pogodak regularan jer se činilo da je Oblak izbacio loptu prije prelaska gol-linije.

Primljeni pogodak vidno je utjecao na Atletico koji se činio indisponiran. Nastavio je Simeone bodriti svoje momke što se isplatilo u 82. minuti kada je Renan Lodi zabio za izjednačenje.

U 88. minuti potpuna ludnica na Wandi Metropolitano kada je sjajno ubacio Carrasco, a na pravom mjestu bio stari lisac Luis Suarez koji vodi Atletico na korak do titule prvaka Španije.

Ovom pobjedom Atletico sada ima 83 boda, a posljednju prepreku Jorgandžije imaju na gostovanju kod Valladolida koji je današnjim porazom sve bliže ispadanju iz La Lige.

Real Madrid ima šansu

Gradski rival Real također je upisao pobjedu, ali dosta teže od očekivanog na gostovanju kod Athletic Bilbaoa.

Igrači Zinedinea Zidanea nisu bili blistavi. Ipak napadali su i strpljivo čekali priliku kao da su znali da će ona doći. I stigla je u 68. minuti kada je poslije kornera zabio Nacho za veliko slavlje Madriđana.

No, čekali su zvaničnu potvrdu iz VAR sobe zbog činjenice da je Benzema bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon pregleda ispostavilo se da Benzema nije utjecao na igru i da je pogodak Nacha regularan.

Do kraja susreta Real je čuvao prednost, a kada su dobili informaciju da Atletico gubi na domaćem terenu, porasla je nada za odbranu titule španskog prvaka. No i bez obzira na ostale rezultate Real ima dva boda zaostatka i utakmicu protiv Villarreala u posljednjem kolu.

Barcelona dotakla dno

U Barceloni itekako imaju za čime da žale. Niz negativnih rezultata večeras je potvrđen šokantnim porazom na Nou Campu od Celte rezultatom 2:1.

Od 28. minuti Barcelona je imala prednost i samo bod zaostatka za Atleticom na uživo tabeli. Uspjela je Celta doći do poravnanja u 38. minuti preko Mine što je garantovalo da ćemo gledati uzbudljivo drugo poluvrijeme.

No u nastavku od Barcelone nismo vidjeli ništa konkretno. Treba istaći pokušaj stopera Arauja koji je otišao preko prečke. U pokušaju da dođe do pobjede Barcelonu je unazadio crveni karton koji je dobio Clement Lenglet u 83. minuti i tada se činilo da je san o tituli La Lige ugašen.

Šlag na tortu je stigao u 89. minuti kada je Mina svojim drugim pogotkom slomio Barcelonu i donio tri boda gostima iz Viga.

Nakon nešto više od tri mjeseca priliku je dobio bh. reprezentativac Miralem Pjanić ušavši u samom finišu meča.

Ne treba zaboraviti da je ispred Barcelone ključni period i najavili su totalni remont unutar ekipe. Treba istaći i utjecaj trenera Ronalda Koemana koji je djelovao kao izgubljen na klupi Barce.

Ali o tome drugom prilikom…

U posljednjem kolu La Lige Atletico Madrid gostuje kod davljenika Valladolida dok će Real Madrid dočekati Villarreal. Barcelona svoju katastrofalnu sezonu završava utakmicom protiv Eibara.

Kompletnu tabelu La Lige pogledajte OVDJE.