Najbolji golovi Miralema Pjanića u Ligi prvaka

Još prije 12 godina Miralem Pjanić je zaigrao u najelitnijem natjecanju, Ligi prvaka. Ispred bh. veznjaka su novi izazovi, a u nastavku donosimo koji su to najbolji golovi Miralema Pjanića u Ligi prvaka.

Kada je ušao na teren, 24. februara 2009. godine, Miralem Pjanić je upisao debitantski nastup u Ligi prvaka. Bio je to meč osmine finala između Lyona i Barcelone koji je završen neriješenim rezultatom 1:1. U revanšu Barcelona je slavila 5:2 i tak prošla u narednu fazu takmičenja, a kasnije i podigla trofej prvaka Europe.

Prvi gol u Ligi prvaka za pobjedu

Godinu dana kasnije u novoj sezoni, Miralem Pjanić već na prvom nastupu postiže prvi pogodak u Ligi prvaka. Igrala se utakmica grupne faze između Lyona i Fiorentine, a jedini gol na meču djelo je Miralema Pjanića koji se našao na pravom mjestu.

Bila je to nestvarna sezona za Lavove s Gerlanda. Nakon grupne faze izbacili su veliki Real Madrid, zatim Bordeaux da bi u polufinalu ispali od Bayerna iz Minhena. No, o tome nešto kasnije.

Pogodak Pjanića pogledajte na 1:00.

Doktor za slobodni udarac

U istoj sezoni, u okviru grupne faze, Lyon je gostovao kod Debrecena gdje su upisali lagan trijumf od 4:0. Drugi pogodak na meču postigao je Pjanić iz slobodnog udarca. Bio je to rezantan udarac preko živog zida koji je završio tik uz stativu golmana Debrecena.

Na meču istih ekipa u Francuskoj, Pjanić je također postigao pogodak za 3:0.

Gol Leverkusenu s 20-ak metara

Kao igrač Rome 2015. godine, Miralem Pjanić je Bayeru iz Leverkusena postigao dva gola u dva meča.

U prvoj utakmici u Njemačkoj, Pjanić je u golijadi koja je završila rezultatom 4:4, postigao pogodak iz slobodnog udarca. Pri rezultatu 2:2, Pjanić je namjestio loptu na nekih dvadesetak metara od gola Lena i udarcem desnom nogom pogodio nebranjenu stranu domaćina.

U drugom susretu ove dvije ekipe, Pjanić je iz jedanaesterca donio pobjedu Romi od 3:2.

Načeo mrežu Dinama iz Zagreba

Nakon što je prešao iz Rome u Juventus, Pjanić je nastavio s briljantnim partijama. U grupnoj fazi 2016. godine protiv Dinama u Zagrebu postigao je pogodak koji je načeo mrežu Zagrepčana.

Juventus je slavio s 4:0, a prvi pogodak Pjanića u 24. minuti odredio je tok ove utakmice.

Izjednačenje protiv Sportinga iz slobodnog udarca

Sljedeće godine Juventus je igrao utakmicu grupne faze protiv Sportinga. Već u 12. minuti gosti iz Lisabona su imali prednost, a u 29. minuti Pjanić je donio izjednačenje Staroj dami.

Bio je to još jedan perfektan udarac s nekih 20-ak metara na veliko oduševljenje domaćih navijača. Kasnije, Juventus je stigao do preokreta i bitne pobjede.

Pogodak koji je izbacio Real Madrid

U godini kada je Lyon došao do polufinala, Pjanić je bio jedan od najboljih igrača Lavova. Bilo je to u sezoni Lige prvaka 2009/2010, a upravo je Pjanićev pogodak na Santiago Bernabeu donio Lyonu prolaz u četvrtfinale.

U prvom meču na Gerlandu, Lyon je slavio minimalnom rezultatom 1:0. Uzvrat je Real dočekao spreman u nadi da će nadoknaditi zaostatak tako ostvariti plasman u narednu fazu takmičenja.

Da utakmica krene u pravom smjeru pobrinuo se Cristiano Ronaldo koji je već u šestoj minuti donio prednost Kraljevskom klubu. No, Lyon je tada igrao sjajna fudbal, pa je nagrada stigla u 75. minuti. Pjanić je pratio napad svoje ekipe i na dodavanje Lisandra Lopeza, lijevom nogom matirao Casillasa za veliko slavlje gostiju i prolaz dalje.

Inače, Pjanić je u okviru Lige prvak odigrao 80 mečeva i postigao 11 pogodaka.

Pored navedenih golova, Pjanić je dva puta tresao mrežu Valencije kao igrač Juventusa, oba puta iz penala. Također u dresu Lyona pogodio je mrežu protiv ekipe Hapoela iz Tel Aviva 2010. godine.