back to top

Edin Džeko zabio 2 gola protiv Shakhtara i ovjerio plasman u knock-out fazu

Drugi upravo čitaju

Inter je među 16 najboljih ekipa Europe zahvaljujući tome što je Edin Džeko zabio 2 gola i donio pobjedu.

Fudbaleri Intera upisali su veoma važnu pobjedu na domaćem terenu protiv Shakhtara iz Donetska rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko.

Poslije neočekivano slabog starta u Ligi prvaka, gdje je ekipa Intera osvojila svega 1 bod, Nerazzurri su dva puta savladali Sheriff iz Tiraspola i time došli na korak plasmana u knock-out fazu najelitnijeg fudbalskog takmičenja. Za ovjeru plasmana među 16 ekipa bila je potrebna pobjeda protiv neugodnog Shakhtara koji je imao svoju računicu.

Odmah na otvaranju meč Inter je preuzeo inicijativu. U 12. minuti pokušao je Barella, ali njegov pokušaj odlazi preko gola gostiju. U 25. minuti domaći dolaze do prednosti, strijelac je Ivan Perišić. Ipak radost domaćih navijača nije dugo trajala jer je sudija Hategan iz Rumunije poslije konsultacije s VAR sobom dosudio ofsajd poziciju. Ubrzo nakon toga dvije odlične prilike imao je Džeko, no oba puta se istakao Trubin.

Do kraja prvog poluvremena Inter je imao još jednu priliku preko Martineza, ali golman gostiju Trubin bio je najzaslužniji za rezultat 0:0 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Interu je poništen još jedan pogodak kada je Martinez pogodio u 58. minuti ali je prethodno načinjen prekršaj. Ipak tri minute kasnije, domaći vode. U kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao bh. napadač Edin Džeko za 1:0 i erupciju oduševljenja na Giuseppe Meazzi. U 67. minuti već je 2:0, a ponovo je Džeko strijelac ovoga puta na asistenciju Perišića.

Nakon silno željenog vodstva, Inter je mirno zatvorio utakmicu. No, treba izdvojiti najbolji pokušaj gostiju u 82. minuti kada je pored gola Handanovića šutirao Dodo. Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja osim prilike Sensija čiji je udarac zaustavio večeras fantastični Trubin.

Zahvaljujući trećoj uzastopnoj pobjedi u Ligi prvaka, Inter ima 10 osvojenih bodova i siguran je učesnik knock-out faze. Večeras bi svoju ovjeru plasmana trebao potvrditi i Real Madrid koji gostuje u Moldaviji kod ekipa Sheriffa koja je upisala trijumf na prethodnom duelu ove dvije ekipe igranom u Madridu.