Aleksandar Vojnović: Željezničaru smo poklonili penal

Fudbaler Borca, Aleksandar Vojnović, u razgovoru za portal Srpskainfo, govorio je o utakmici šestog kola Premijer lige BiH protiv Željezničara koja je odigrana u subotu u Novom Gradu.

Banjalučki klub je slavio pobjedu rezultatom 2:1 protiv Željezničara, a jedan od dva strijelca za Borac je poručio kako je njegova ekipa od prve minute bila bolji rival.

‘‘Od prve minute smo bili bolji rival, konstantno napadali i dali ta dva gola, što se kaže na vrijeme, ali onda neopreznost, poklanjamo im penal i onda kao da smo prestali igrati, uvukla se neka nervoza gdje smo na kraju spašavali taj rezultat, ali smo na kraju uspjeli upisati važnu pobjedu‘‘, kazao je Vojnović.

Vojnović je potom istakao kako je protiv Željezničara postigao sličan gol kao i na meču sa Slogom.

‘‘Postigao sam sličan gol kao i protiv Sloge, našao sam se na pravom mjestu u pravo vrijeme i mirno pospremio loptu u mrežu. Naravno da mi je drago zbog gola i nadam se da će ih biti još, ali na kraju je bitna pobjeda čitave ekipe‘‘, poručio je Vojnović, a potom dodao:

‘‘Svaka pobjeda nam znači i u prošlom kolu smo bili bolji rival, zaslužili smo pobjedu, ali nismo iskoristili šanse i tako je to u fudbal, ali evo protiv Želje nam se to vratilo tako da moramo biti zadovoljni‘‘, kazao je Vojnović.

Prema njegovim riječima, Borac u odličnom raspoloženju dočekuje Leotar u sedmom kolu Premijer lige BiH.

‘‘Sve je do nas, ne igramo još uvijek kući, već u Novom Gradu, ali smo favoriti i tako se trebamo postaviti od prve minute. Pobjeda protiv Leotara bi nam dala dodatni vjetar u leđa da se što bolje spremimo za derbi sa Zrinjskim koji će sigurno biti naša najteža utakmica u ovom dijelu sezone‘‘, kazao je Vojnović.