Vremeplov/ Velež Mostar osvojio 23. turnir šehidima i poginulim sportistima ARBiH osvojio

Pobjednik Velež Mostar – U čast najhrabrijih sinova i kćeri naše domovine koji su dali svoje živote za našu današnju slobodu i nezavisnost BiH, već više od dvije decenije u brezanskoj mjesnoj zajednici Župča, održava se memorjalni nogometni turnir pod nazivom „Šehidima i poginulim sportistima ARBiH“.

Jedanaest nogometaša FK Mladost iz Župče dalo je svoje živote za odbranu BiH od agresora na našu državu. Na ovom renomiranom i respektabilnom turniru nastupile su brojne ekipe iz naše zemlje kao što su Čelik, Sarajevo, Željezničar, Bosna Visoko, Goražde, Rudar Kakanj, Velež Mostar, Jedinstvo Bihać, Budučnost Banovići, Rudar Breza.

vremeplov/ velež mostar osvojio 23. turnir šehidima i poginulim sportistima arbih osvojio
Velež – Rudar

Piše: Rešad Mamela

Kao i svake godine u mjesecu julu, neposredno pred početak ligaškog prvenstva u našoj zemlji, u Župči se održava ovaj tradicionalni, memorjalni turnir, a koji privuče veliki broj ljubitelja nogometa iz Breze, Visokog, Ilijaša, Kaknja, Vogošće, Sarajeva.

23. turnir po redu održan je 28. i 29. jula 2018 godine a nastupile su 4 ekipe: Velež, Ilijaš, Rudar Kakanj i domaćin Mladost. Prvog dana turnira Rudar je bio bolji od Mladosti, a Velež Mostar od Ilijaša. Drugi dan turnira igrani su mečevi za plasman. U borbi za treće mjesto Ilijaš je savladao, sasvim zasluženo poslije mnogo bolje igre tokom cijelog meča, domaćina turnira Mladost rezultatom 5:0 i osvojio treće mjesto. U velikom finalu, koji je privukao veliki broj gledalaca, igrali su Velež i Rudar iz Kaknja.

Bila je to dobra igra oba rivala, igralo se napadački, otvoreno sa obje strane. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka iako je bilo prilika za oba rivala. Kod Veleža šanse nisu iskoristili Ovčina, Behram i Ćosić a kod Rudara Kobilica, Mušija i Spahić.

U nastavku meča viđena su dva zgoditka. Velež je došao u vodstvo u 71. minuti kada je rezantnim udarcem Alagića poveo sa 1:0, a drugi zgoditak postigao je iz slobodnog udarca Vehabović u 87. minuti za konačnih 2:0.

Velež Mostar je osvojio naslov pobjednika turnira, šesti put po redu, a Rudaru je pripao pehar za osvojeno drugo mjesto.

Oni su najbolji

Specijalni žiri za najboljeg igrača proglasio je Nermina Alagića iz ekipe Velež. Najbolji golman je njegov klupski kolega Adnan Bobić, dok je najbolji strijelac Akif Kovač (Rudar).

Pobjednički sastav Veleža: Bobić, Alikadić, Zvonić, Kuduzović, Mešanović, Ćosić, Vehabović, Mujezinović, Ovčina, Alagić i Behram.

Čast nam je osvojiti ovaj turnir

“Naravno da smo svi sretni i zadovoljni što smo ponovo osvojili ovaj respektabilni turnir, koji se igra u čast najhrabrijih boraca koji su poginuli za našu današnju slobodu. Oba dana turnira,u obje utakmice, odigrali smo borbeno, požrtvovano, kvalitetno i sasvim zasluženo smo došli do novog trofeja. Sve čestitke organizatorima turnira koji su sve učinili da sve bude na najvišem nivou organizovano,ca veliko hvala svim ljubiteljima nogometa koji su oba dana sigurno uživali u igri”, rekao je Elmir Kuduzović kapiten Veleža.