Željezničar upisao važnu pobjedu na Grbavici

Fudbaleri Željezničara u zaostalom susretu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Igmana minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Edin Cocalić u 86. minuti susreta.

Prvo uzbuđenje na susretu viđeno je u sedmoj minuti. Ćubrilo je pogriješio, Amoah mu oduzeo loptu, krenuo sam ka golu Igmana, ali ga je Ćeman sjajno zaustavio.

Na narednu priliku čekalo se deset minuta. Tada je lopta stigla do Drlje koji šutira sa nekih 10 metara, ali blokira to odbrana Igmana.Prvu piliku za Igman vidjeli smo u 21. minuti susreta. Nakon nekoliko grešaka odbrane Željezničara Ćubrili šutira silovito sa nekih 20 metara, ali brani još jednom Vedada Muftić.

Pokušavao je Željo nakon toga, međutim dosta jalovo bez prave prilike, ali je Igman taj koji je mogao doći do prednosti i to u finišu prvog dijela. Bivši igrač Plavih Petar Bojo pobjegao je odbrani Željezničara, izašao sam na mladog Muftića, ali je golman Željezničara sjajno zaustavio njegov udarac.

Drugi dio dosta uzbudljiviji

Željo je zaprijetio prvi i u drugom dijelu. Šutirao je Biber sa nekih 30 metara, ali je i njegov udarac zaustavio Aldin Ćeman. Igrala se 46. minuta susreta.

Samo minut kasnije Irfan Jašarević prošao po lijevoj strani, pokušao centrirati, lopta mu prešla preko noge i usmjerila se ka golu, ali je Ćeman i taj udarac izbacio van kaznenog prostora.

Pet furioznih minuta Željezničara mogao je krunisati Nikola Turanjanin. Amoah je prošao po lijevoj strani, izbacio Drljevića, nakon toga odigrao povratnu loptu za Turanjanina koji šutira sa nekih 5 metara, ali Ćeman brani i njegov udarac.U 56. minuti Amoah je također zaprijetio golmanu Ćemanu. Haračić mu je ostavio sjajnu povratnu loptu, ovaj šutirao sa nekih osam metara od gola, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Deset minuta kasnije ponovo je prijetio Željezničar, ovoga puta Nedim Mekić. Sada je Ovčina izveo lukav aut, lopta došla do Mekića koji šutira sa ruba kaznenog prostora, ali pored gola Igmana.

Gosti su prvi put u drugom dijelu prijetili u 67. minuti. Nakon lopte Ćubrila šutirao Đorić u dva navrata, ali odbrana Željezničara sjajno intervenisala.

Nakon toga opasna kontra Željezničara. Brzonogi Amoah je pobjegao Oremušu koji nije birao sredstava da ga zaustavi, ali nije u tome uspio. POkušao je fudbaler iz Gane nakon toga odigrati u sredinu za Krpića, ali je lopta bila isuviše jaka i završila je u gol autu…

Nakon toga tempo susreta je pao, a u 82. minuti nakon duela Đorića i Amoaha nastao je karambol na terenu. Desile su se ćarke brojnih fudbalera, a na kraju je sudija Topuzović riješio sa nekoliko žutih kartona.Tim Nermina Bašića do prednosti je stigao u 86. minuti susreta. Nedim Mekić je izveo prekid, Krpić odigrao loptu glavom za Cocalića koji postiže sjajan gol i matira nemoćnog Aldina Ćemana.Nakon gola Željezničara sportski direktor Igmana, i nekadašnji ljubimac navijača Željezničara, Zajko Zeba ušao je u jedan verbalni sukob sa navijačima Željezničara, nakon čega je zaradio crveni karton.

Nije Igman uspio zaprijetiti nakon toga, pa je Željo upisao velika tri boda na domaćem terenu. Sada je tim Nermina Bašića 3. na tabeli sa 9 osvojenih bodova, isto koliko ima Igman koji se nalazi poziciju ispod.

Objava Željezničar upisao važnu pobjedu na Grbavici pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba