Wenger kritikovao PSG: Bili su grupo agresivni, za šta služi živi zid!?

Arsen Wenger kritikovao PSG poslije poraza od Manchester Cityja, a djeluje kao da je bivši trener 100% upravu…

Fudbaleri Paris Saint Germaina i Manchester Cityja odigrali su duel vjerodostojan polufinala Lige prvaka. Viđena su tri pogotka, dosta borbe i trke, sudija Felix Brych je pokazao i crveni karton, a pobjedu je odnio gost iz Engleske poslije preokreta.

Poslije izbacivanja Barcelone i Bayerna iz Minhena, PSG nije krio ambicije za plasman u drugo uzastopno finale Lige prvaka. No, ovoga puta Manchester City odnosi pobjedu s Parka Prinčeva, ali ne zato što su bili bolji mnogo bolji rival, nego su bili mnogo bolje psihički pripremljeni.

Imao je Pariz prednost veći dio utakmice, ali i priliku da udvostruče vodstvo. S druge strane City nije gubio glavu iako nije uspio kreirati pravu priliku pred golom Navasa, izuzev šuta Fodena koji je Kostarikanac zaustavio.

No, trenutak ne pažnje u 64. minuti koštao je PSG pobjede u prvom polufinalnom duelu. Centaršut De Bruynea djelovao je bezopasno, ali je pao u peterac golmana Navasa koji kao da je čekao reakciju svojih odbrambenih igrača. Nedostatak komunikacije i pravovremen reakcije donosi Cityju izjednačenje.

Drugi gol Cityja ponovo je plod greške domaćih fudbalera. Poslije prekršaja nad Fodenom, loptu su namjestili De Bruyne i Mahrez, a Alžirac je uputio udarac lijevom nogom kroz živi zid i matirao Navasa za veliki preokret.

wenger kritikovao psg

Nakon meča francuski stručnjak Arsen Wenger nije štedio riječi aludirajući na slabiju igru Parižana u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu Paris Saint Germain je prestao da bude progresivan i igrao je defanzivno. Da li je to zato što im je ponestalo snage i što su bili umorni, ne znam? Nakon primljenog pogotka potpuno su se psihološki srušili, postali su emotivni i glupo agresivni što ih je koštalo”, istakao je Francuz.

Nekadašnji trener Arsenala i trostruki osvajač Premier lige objasnio je zašto je došlo do pada u igru domaćih fudbalera.

“Mogli ste da primijetite da je samopouzdanje domaćih igrača značajno palo poslije izjednačujućeg gola Cityja, što ne bi smjelo da se dogodi jednom polufinalisti Lige prvaka. To je velikim djelom posljedica čak osam izgubljenih utakmica u francuskom prvenstvu ove sezone. Kada je 1:1 među igračima se pojavi strah zbog toliko poraza. Nije ova sezona ista za PSG kao prethodne, kada su bili nepobjedivi u Ligi 1”, zaključio je Wenger.

Govorio je Wenger i o drugom pogotku Cityja:

“Zašto postavljaš igrača da leži na zemlji, ako njegovi saigrači u živom zidu okreću leđa lopti? Mislim da takav gol nije prihvatljiv za ovaj nivo takmičenja. Nije ovo prvi put da City kažnjava okretanje leđa u živom zidu”, kazao je Wenger.

Revanš susret između Manchester Cityja i Paris Saint Germaina igra se u utorak kada ćemo saznati prvog finalistu ovosezonske Lige prvaka.

Izvještaj utakmice

Utakmicu na Parku Prinčeva bolje su otvorili domaći fudbaleri koji su pokušali preko Neymara ali je Ederson izbacio loptu u korner. Upravo iz jednog prekida u 15. minuti, kapiten Pariza Marquinhos postiže efektan pogodak glavom za ogromno slavlje domaćih igrača.

Paris se pokazao mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. City je rijetko stvarao prilike usprkos presingu, a treba izdvojiti pokušaje Silve i Fodena koje je Keylor Navas zaustavio. Gosti iz Engleske djelovali su bezidejno, bez prave akcije, ali nisu se predavali.

Drugi dio susreta donosi dosta bolju igru gostiju, ali isključivo zahvaljujući greškama domaćih igrača preokret je stigao u svega sedam minuta. Ipak mogli su domaći do 2:0 nakon prodora Mbappea ali je zakasnio Verratti.

Igrao se 64. minut kada je stanje na terenu izgledalo kao da će Paris uspjeti zadržati prednost i pokušati postići gol iz kontranapada, a onda bezazleni centaršut Kevina De Bruynea završava iza leđa neodlučnog Navasa.

Taj gol je psihički uništio domaće fudbalere, City je to znao iskoristiti. U 70. minuti fauliran je Foden, a loptu namjestio Mahrez koji je preciznim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu Navasa. Živi zid Parižana kao da nije ni postojao…

Vidno je bilo da su igrači domaćina nervozni, pa ne čudi da su do kraja meča PSG ostali s igračem manje jer je Idrissa Guana Gueye neoprezno startovao otvorenim stopalom i Brych mu je pokazao direktan crveni karton.

Poslije prve utakmice, engleska ekipa itekako može biti zadovoljnija jer za revanš susret ima dva pogotka u gostima. S druge strane PSG će morati da se psihički izdigne ukoliko želi dai drugu godinu zaredom igra finale Lige prvaka. Ipak za nešto će se pitati i City koji ove sezone izgleda kao je Pep Guardiola pronašao recept za plasman u finale Lige prvaka.