Velež razbio Borac u Mostaru, Dudić: Zaslužen trijumf

U okviru 21. kola Premijer lige BiH u Mostaru, na stadionu „Rođeni“ odigran je meč u kome je domaći Velež razbio Borac i tako pokazao da se radi o ozbiljnom konkurentu za prve tri pozicije na tabeli.

Iako je po najavama iz oba tabora ovo trebao biti derbi meč ovog kola na terenu nije bilo ništa od toga. Razlog je jednostavan – na terenu je igrao samo jedan tim,ekipa Veleža(Radović, Ćosić, Anđušić, Vehabović, Radovac, Zvonić…) koja je
odigrala simultanku protiv gostujuće ekipe (Vranješ, Vojnović, Zakarić, Meleg, Ziljkić, Bosančić…).

Cijeli tok meča „Rođeni“ su bili za klasu bolji rival, opasniji, borbeniji, ofanzivniji…na terenu je postojao samo jedan tim i Velež je više nego zasluženo pobijedio rezultatom 2:0, iako je po stvorenim prilikama pred mrežom izvanrednog golmana gostiju Bojana Pavlovića, trijumf trebao biti mnogo ubjedljiviji sa još bar najmanje dva gola razlike.

velež razbio borac u mostaru
Velež dosta bolji rival

Velež je došao u vodstvo od 1:0 u samom finišu prvog dijela igre, kada je nakon dodavanja Radovca mrežu gostiju zatresao Nemanja Anđušić udarcem sa nekih 16-17 metara. Na 2:0 domaćin je povisio u 50. minuti, a strijelac je bio Obren Cvijanović nakon finog proigravanja Ovčine.

Osim ta dva zgoditka Velež je imao još najmanje četiri – pet kolosalnih prilika koje nisu iskoristili Zvonić, Radović, Anđušić…zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, a i golman gostiju Pavlović sjajnim intervencijama spasio je svoju ekipu od katastrofe.

Svi igrači Veleža koji su nastupili u ovom meču zaslužuju sve riječi pohvale za ono što su prijazali tokom cijelog meča, dok je ekipa Borca razočarala u svim segmentima igre.

Golovi padali u “pravo vrijeme”

Po završetku meča ogromna radost u taboru domaćina, čestitke za odličnu igru i vrijedna tri boda stizale su sa svih strana igračima i stručnom štabu. Izuzetno
sretan zbog pobjede i ponosan na igru svojih izabranika šef stručnog štaba Veleža Feđa Dudić, veselim glasom nam je prokomentarisao ovaj meč i najavio očekivanja pred naredne mečeve:

“Moram istaći da smo u našem klubu presretni zbog sjajne igre i vrlo bitne pobjede. Naša pobjeda je više nego zaslužena i mislim da smo zaslužili mnogo ubjedljiviji trijumf. Stvarali smo prilike poslije dobro izrađenih akcija, ali je njihov golman Pavlović branio izvanredno, pogotovo u drugom poluvremenu, gdje je odbranio dvije-tri stopostotne prilike. Dobro smo završili prvo poluvrijeme, na vrijeme smo zabili vodeći zgoditak i u nastavku zaigrali još bolje, poletnije i vrlo brzo dali i drugi gol i na taj način već u 50. minuti riješili pitanje
pobjednika u ovom susretu.”

Slavlje nakon pobjede

O borbi za izlazak u Evropu, Dudić govori:

“Ova utakmica,sjajna igra,zaslužena pobjeda su nama podstrek i incijalna kapusla za naše daljne nastupe i imamo pravo da se nadamo da možemo ostvariti plasman na Evropsku nogometnu scenu. Posebno želim istaći da je meč protekao u fer i
sportskom nadmetanju i samo treba zaželjiti da takvo bude na svakom meču i terenu bez obzira ko igrao i gdje se meč igra. U ime cijelog kluba želim da pozdravim naše vjerne navijače koji su nas ohrabrivali pred ovaj susret i njima poklanjamo ovaj trijumf.”