FUDBALSKE VIJESTIVelež nastavlja Europski put: Pogledajte kako je Velež savladao domaći Coleraine

FK Velež nastavlja Europski put nakon pobjede u dvomeču protiv predstavnika iz Sjeverne Irske, ekipe Colerainea.

Fudbaleri Veleža su, prije sedam dana, upisali pobjedu u Mostaru protiv ekipe Coleraine rezultatom 2:1. Nakon pobjede Rođeni su gostovali u Sjevernoj Irskoj, gdje su također upisali pobjedu i zasluženo ostvarili plasman u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Podsjećanja radi, 8. jula na stadionu Grbavica, Rođeni su slavili nakon preokreta golovima Brandaa iz penala, dok je jedini gol za goste postigao Doherty u devetoj minuti.

Već u prvom susretu, Velež je pokazao da se ipak radi o kvalitetnijoj ekipi u odnosu na goste iz Sjeverne Irske. Taj epitet, Rođeni su potvrdili i na gostovanju.

Ali, baš kao i u prvom meču, Coleraine je prvi poveo. Igrao se 33. minut kada je Shelvin postigao gol za slavlje domaćih navijača. S obzirom na to da je pravilo gola u gostima, prošlost, ukupan rezultat od 2:2, vodio je utakmicu u produžetke.

Ipak, Velež dolazi do poravnanja u 54. minuti, a strijelac je Brandao.

Napadačka igra domaćih otvorila je dosta prostora za Velež koji je redao šanse pred domaćim golmanom. Prekret je stigao u 71. minuti kada je odlično pogodio Nemanja Anđušić za veliko slavlje malobrojnih navijača Veleža.

Treba istaći da je Velež u oba susreta bio bolji i konkretniji protivnik pa su zasluženo nastavili svoj put u Europi.

Ukupnim rezultatom 4:2, Velež je ostvario plasman u drugo pretkolo Konferencijske lige, gdje će za protivnika imati grčki AEK.

Mečevi protiv AEK-a igraju se 22. u Mostaru i 27. jula u Ateni.