Mostar slavi: Velež izbacio AEK nakon boljeg izvođenja jedanesteraca

Velež izbacio AEK usprkos porazu u Atini od 1:0.

Mostarski Velež plasirao se u treće pretkolo UEFA Konferencijske lige nakon što je u Atini bio bolji od domaćeg AEK-a u penal seriji.

Velež je u Atinu doputovao s prednošću od 2:1 iz prve utakmice na Grbavici i s pravom se nadali da mogu ostvariti plasman u treće pretkolo iako za protvnika imaju favorizovani AEK.

velež izbacio aek

Domaći su svjesni činjenice da moraju postići rani pogodak, pa su od prve minute krenuli u napad. Pokušavali su Araujo i Garcija, ali Velež se uspješno branio.

Veliku priliku za AEK imao je Araujo u 34. minuti ali njegov udarac odlazi pored stative.

No, da se Velež nije došao isključivo braniti potvrdio je pokušaj Zajimovića koji je zaustavio golman domaćih.

U nastavku susreta AEK je imao veći posjed lopte ali nije dolazio do izglednih prilika. Velež je dobro stojao u odbrani i odbijao napade domaćih, a u 70. minuti stvorili su sjajnu priliku. Asistent je bio Anđušić, ali Ćosić neprecizno šutira.

Na stadionu u Atini gledali smo čak devet minuta sudijske nadoknade, a u 98. minuti domaći postižu gol koji vodi meč u produžetke. Strijelac je bio Mantalos  koji se najbolje snašao u gužvi nakon jednog od kornera domaćih.

U produžetcima AEK ponovo kontroliše meč, ali bez pravih prilika, pa se pristupilo izvođenju jedanesteraca.

Nakon četvrte penal serije rezultat je glasio 2:2, da bi Denis Zvonić sigurnim udarcem doveo Velež u prednost. Posljednji penal za AEK izveo je Araujo, ali njegov pokušaj zaustavlja sjajni golman Bogdanović koji šalje Velež u treće pretkolo Konferencijske lige.

Uslijedilo je veliko slavlje igrača iz Mostara koji će u narednoj rundi igrati protiv švedskog predstavnika Elfsborga.