back to top

UŽIVO / BIH – LIHTENŠTAJN 2:1: ZVIŽDUCI SA TRIBINA, BLIJEDA IGRA ZMAJEVA

Drugi upravo čitaju

Nakon četiri kola Portugal je prvi na tabeli s maksimalnih 12 bodova, Slovačka ima 10, Luksemburg sedam, BiH i Island po tri, a Lihtenštajn je bez bodova. Tekstualni prijenos susreta možete pratiti na portalu Hayat.ba.

72′ – Ponovo mrtva igra, ništa se ne dešava.

68′ – Prva izmjena u redovima Lihtenštajna, izlazi Wieser a ulazi Meier.

Trenutno stanje u grupi

uživo / bih – lihtenštajn 2:1: zvižduci sa tribina, blijeda igra zmajeva

65′ – Žuti karton za Trabera.

64′ – Mnogo nervoze na terenu. Džeko je bio u prodoru, išao je prema golu gostiju i grubo je oboren. Leže na terenu.

64′ – Kodro se odlučio za izmjenu. Benjamin Tahirović je ušao u igru umjesto Adija Nalića

61′ – Sigurno da smo imali sreće, opasan šut Becka sa 20 metara Ibrahim Šehić je uspio odbraniti.

60′ – Isto radi i Krunić.  Izgubio je loptu a onda napravio prekršaj, dobio žuti karton.

57′ – Apsolutno nepotreban potez Kolašinca, dobio je žuti karton.

56′ – Lošu igru potvrđuju i prvi zvižduci sa tribina. Zmajevi su stali i čini se da nemaju ideje kako postići treći gol.

55′ – Ponovo mirna ali i loša igra. Bez konkretnih akcija.

50′ – Nakon izvođenja osmog kornera šutirao je Bilbija, ali golman Lihtenštajna siguran.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

45+ Kraj prvog poluvremena. Zmajevi vode 2:1. Mogli smo i bolje. Odlično smo počeli, ali su se gosti vratili u igru.

45′ – Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

42′ – Čini se da je bio faul nad Bilbijom na ivici kaznenog prostora, ali sudija se nije oglasio. U narednom napadu je bilo opasno pred golom gostiju, ali je Nalić loše zahvatio loptu.

40′ -Salanović je iz teške pozicije šutirao, Šehić brani.

39′ – Poprilično smo bezopasni nakon kornera. Sada je Dedić napravio grub prekršaj na polovini Lihtenštajna.

38′ – Kolašinac je dobio udarac, ali je puštena prednost. Bit će novi korner za BiH.

36′ – Lijep potez Nalića, ali defanzivci Lihtenštajna izbacuju loptu kada je imao priliku da savlada golmana s ivice kaznenog prostora.

33′ – Igra se malo smirila. Nema uzbuđenja.

29′ – Kolašinac je bio u izglednoj prilici, ali je sviran ofsajd.

28′ – Demirović je za malo zakasnio i golm Lihtenštajna je pokupio loptu.

27′ – Gosti igraju hrabro. Šehić je pokupio jednu loptu nakon centaršuta.

21′ Goool Sada je 2:1. Golčina igrača Lihtenštajna iz daljine. Wolfinger je uhvatio volej sa preko 20 metara i pogodio je rašlje našeg gola.

18′ Goooooool – Autogol gostiju. Džeko je odlično istrčao kontru, izašao ispred golmana, i šutirao, a jedan igrač gostiju je nespretno reagovao i pogodio svoju mrežu.

16′ – Igrači Lihtenštajna ubacili su loptu u naš šesnaesterac, ali nije bilo opasnosti po gol. Evo sada i prvog kornera za goste.

14′ – Džeko se odlično ubacio i centrirao, ali jedan gostujući igrač izbacuje loptu u korner nakon kojeg nije bilo puno uzbuđenja.

13′ -Pate se gosti prilikom organizacije napada. Naši igrači su ozbiljno shvatili ovaj meč.

9′ – Sada je Krunić probio po lijevoj strani i ubacio na peterac, ali gosti čiste loptu. Bit će korner.

8′ -Nastavljaju Zmajevi sa napadima. Korner je izveo Pjanić ali nije bilo opasnosti.

3′Gooool. Džeko je strijelac. Odlično je reagovao kapiten i na dodavanje Bilbije pogodio nogom iz kaznenog prostora.

Rutinski potez Džeke.

20:45 Počeo je susret na Bilinom polju. Sretno Zmajevi.

20:38 Igrači obje reprezentacije izlaze na teren Bilinog polja. Uslijedit će intoniranje himni.

20:25 Lihtenštajn će igrati u sastavu: Buchel, Malin, Traber, Beck, Wolfinger, Luchinger, Wieser, Sele, Goppel, Salanović i Saglam.

20:20 Kodro će meč početi u formaciji 3:5:2. Dosta je ofanzivnih igrača u našem timu. Očigledno je da Kodro želi što prije do gola.

20.15 Selektor Meho Kodro odredio je početni sastav u kojem ima iznenađenja.

Za BiH će večeras meč početi Šehić, Miličević, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Nalić, Pjanić, Krunić, Demirović, Bilbija i Džeko.

Na klupi su ostali: Vasilj, Pirić, Gazibegović, Menalo, Prevljak, Prcić, Ćivić, Kodro, Hadžiahmetović, Hamulić i Tahirović.

Izvor: hayat.ba