Poznati svi učesnici polufinala Kupa BiH

Nakon današnjih utakmica poznati su svi učesnici polufinala Kupa BiH.

Danas su odigrani revanš susreti četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine. Učesnici polufinala Kupa BiH bit će Sarajevo, Igman iz Konjica, Tuzla City i Velež.

Od 14 sati svoj revanš susret odigrali su Sloboda i Sarajevo. U prvom meču na Koševu, Bordo tim je slavio s rezultatom 2:0, što se nakon 90 minuta na Tušnju ispostavio kao konačan rezultat dvomeča. Revanš u Tuzli okončan je bez pogodaka, 0:0.

Iako su bili u zaostatku od dva gola, tuzlanski tim nije opasno zaprijetio golmanu gostiju iz Sarajeva. Tokom čitavih 90 minuta, fudbal se igrao između dva kaznena prostora, gdje je Sarajevo uspješno sačuvalo stečenu prednost iz prvog meča i zasluženo ostvarilo plasman u polufinale Kupa BiH.

U terminu od 14:30 odigran je meč u Konjicu između Igmana i Zvijezde iz Gradačca.

Putnik u polufinale bio je već praktički riješen nakon prve utakmice u Gradačcu gdje je Igman slavio s minimalnim 1:0. No, nakon meča je utvrđeno da je ekipa Zvijezde napravila veliki propust jer je na meču nastupio golman Azur Aljkanović, koji je prethodno nastupio u Kupu BiH za Radnik iz Bijeljine. Shodno tome, zabilježen je službeni rezultat od 3:0 za Igman.

Na revanš meču u Konjicu, domaćini su slavili s 3:1 i s ukupnih 6:1 plasirali se u polufinale Kupa BiH.

Strijelci za Igman bili su Sedin Ljuca u 25. i 67. minuti te Elvis Bibić u 40. minuti. Utješni pogodak za goste iz Gradačca djelo je Begovića Dine.

Najzanimljiviji meč četvrtfinala Kupa BiH odigran je na Gradskom stadionu u Banja Luci gdje je Borac ugostio Tuzla City.

Domaćini su imali minimalnu prednost nakon meča u Tuzli gdje su slavili s 1:0. Revanš susret, Borac je otvorio pogotkom u 9. minuti kada je zabio Milan Vušurović.

Do kraja prvih 45 minuta nije bilo promjene rezultata, a onda u nastavku susreta gosti iz Tuzle dolaze do preokreta. U 69. minuti za 1:1 pogodio je rezervista Mirzad Mehanović dok je potpuni preokret donio još jedan rezervista Emiliano Nsue u 76. minuti.

Time rezultatom okončano je 90 minuta nakon čega je putnika u polufinale odlučilo izvođenje jedanaesteraca.

Već u prvoj penal seriji Borac stiže do prednosti nakon što je pogodio Meleg, a Hasanović promašio gol. Nakon toga, golman gostiju Nevres Fejzić zaustavlja udarac Vušurovića, dok je Mehanović bio siguran.

Na početku treće serije, fudbaleri Borca ponovo nisu iskoristili jedanaesterac, a ovoga puta Fejzić je nadmudrio Vojinovića. S druge strane siguran realizator je Mendeš.

Do kraja penal serije, obje ekipe su bile sigurne s bijele tačke, a posljednji jedanaesterac izveo je Nsue koji je pogotkom odveo Tuzla City u polufinale Kupa BiH.

Posljednji revanš meč četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine odigran je na Pecari gdje je Široki brijeg ugostio mostarski Velež.

Rođeni su u prvom susretu odradili veliki dio posla pobjedom od 4:0, pa su u Široki brijeg putovali rasterećeno. Takvu situaciju je iskoristio domaći Široki koji je upisao minimalni trijumf, a jedini gol na meču djelo je Daniela Lukića u 70. minuti.