FUDBALSKE VIJESTISvi golovi 31. kola Premijer lige: Borac na korak do titule, igrači...

Svi golovi 31. kola Premijer lige: Borac na korak do titule, igrači Olimpika napustili teren u Bijeljini

Svi golovi (ne)postignuti danas u Premijer ligi imaju veliku važnost. Za neke ekipe to je titula, a nekima je to spas i opstanak u ligi…

Odigrani su mečevi 31. kola izuzetno uzbudljivie m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Svi mečevi su odgirani u terminu od 17 sati, a najviše su se pratila dešavanja u Sarajevu i Doboju kod Kaknja gdje su gostovali glavni kanidati za titulu Borac i Sarajevo.

Lider tabele Borac gostovao je na Grbavici kod Željezničara gdje je upisao itekako vrijedu pobjedu rezultatom 2:1 koja ekipu iz Banja Luke vodi ta tituli. Za goste su pogađali GOran Zakarić i Dejan Maleg u 67. i 73 minuti. Utješni gol za Željezničar postigao je Samir Bekrić iz slobodnog udarca u finišu meča.

Ovom pobjedom Borac je ostao lider tabele ali bodovna prednost u odnosu na Sarajevo iznosi četiri boda.

Ekipa Sarajeva gostovala je kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja u jedino utakmici u kojoj nismo vidjeti pogotke. Bordo tim je bio pod imperativom pobjede ali nisu uspjeli ostvariti cilj. Meč je obilježila završnica u kojoj smo vidjeli po jedan crveni karton na obje strane. Zinedine Mustedanagić je pocrvenio za goste dok je Amer Hiroš isključen u ekipi Mladosti.

Mostarski Zrinjski je ostvario pobjedu na domaćem terenu protiv Krupe koja se bori za opstanak u Premijer ligi, Već u trećoj minuti Zrinjski je imao idealnu priliku, ali Nemanja Bilbija nije realizovao jedanaesterac. U 12. minuti domaći vode kada je Pavlović zatresao vlastitu mrežu. U 26. minuti novi jedanaesterac za domaćina ali je ovoga puta Bilbija bio precizan za 2:0. Do kraja prvih 45 minuta Krupa je stigla do pogotka preko Kerima Palića.

U drugom djelu susreta viđen je još jedan pogodak u mreži Krupe, a strijelac je bio Ivan Bašić u 53. minuti za konačnih 3:1. Ovom pobjedom Zrinjski je zauzeo mjesto koje vodi u europska takmičenja.

Drugi mostarski premijerligaš gostovao je u Banovićima kod Tuzla Cityja. Rođeni su bili favoriti na ovom meču što su potvrdili u 36. minuti kada je zabio Dejan Gregorijević. U drugom poluvremenu Tuzla dolazi do poravnanja preko Voje Ubiparipa iz jedanaesterca u 76. minuti,

Usprkos osvojenom bodu Velež je idalje na poziciji koja vodi u Europu.

Još jedna ekipa s europskim ambicijama, Široki Brijeg gostovao je na stadionu Tušanj kod ekipe Slobode. Domaća Sloboda bolje je otvorila susret i povela u 24. minuti preko Roberta Miškovića. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za goste koji je u pogodak pretvorio Stipe Jurić. U nastavku meča nije bilo promjene rezultata iako je Sloboda imala bolje prilike za pobjedu. Ovim remijem Široki još uvijek ima nade za plasman u Europu.

Derbi začelja odigran je u Bijeljini između Radnika i Olimpika, a meč je bio prepun uzbudljivih dešavanja.

Prvo su gosti iz Sarajeva ostali s igračem manje u 21. minuti kada je zbog oštrog starta isključen Marko Perišić. Jedini pogodak na meču viđen je u 36. minuti preko Velibora Đurića koji je Radniku donio velika tri boda ka opstanku u Premijer ligi.

Na kraju meča gosti u napustili teren nezadovoljni suđenjem sudije Dragana Petrovića. Igrači Olimpika ubrzo su se vratili an teren i završili utakmicu porazom od 1:0.

Sada na začelju tabele tri ekipe imaju po 25 bodova, a to su Radnik, Olimpik i Krupa.