Španija Njemačka golovi: Čak 6 golova u mreži Neuera

-

()

Španija Njemačka golovi – Reprezentacija Španije savladala je selekciju Njemačke rezultatom 6:0 i tako obezbjedila plasman u play-off grupe A Lige nacija.

Meč koji je odigran u Sevilli od početka je pripao Crvenoj Furiji koja bi pobjedom osigurala prvo mjesto i plasman u doigravanje.

Španija Njemačka golovi

Španija dolazi do prednosti u 17. minuti preko Morate nakon kornera. Nastavili su domaći s napadima što se isplatilo u 33. minuti kada je Ferran Torres povisio na 2:0. Do kraja prvog poluvremena Španija dolazi do trećeg pogotka. Ovoga puta stijelac je Rodri u 43. minuti.

U nastavku susreta, tačnije 55. minuti novi gol u mreži Manuela Neuera. Svoj drugi pogodak na meču postiže Ferran Torres. U 71. minuti sjajni krilno napadač Manchester Cityja kompletira hat trick. Ovoga puta sjajno je istrčao kontranapad i preciznim udarcem matirao Neuera za visokih 5:0.

Konačnih 6:0 postavio je Oyrzabal u 89. minuti.

Španija Njemačka golovi:

Koliko su izabranici Luisa Enriquea bili bolji protivnik svjedoči statistika od deset šuteva u okvir gola u odnosu na Njemačku koja je najbolju priliku imala preko Gnabryja u 77. minuti kada je uzdrmao prečku.

Za goste iz Njemačke ovo je bio jedan od najtežih poraza u bogatoj historiji ove države.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Španci će igrati play-off u kojem će se boriti za trofej Lige nacija. Za protivnika za sada imaju Francusku, a nakon sutrašnjeg dana saznat će i preostala dva protivnika.