Šokantan poraz Sarajeva na početku prvenstva

Fudbaleri Sarajeva šokantno su poraženi na domaćem terenu od Sloge iz Doboja na otvaranju Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gosti su pobijedili rezultatom 1:2.

Sarajevo je bolje otvorilo meč. Imali su domaći inicijativu, ali nije bilo prave prilike za pogodak, sve do 15. minute, kada je Sarajevo došlo do vodstva.

Kyeremeh je najprije centrirao sa desne strane, lopta je na drugoj stativi pronašla Avramovskog, koji ju je spustio za Oliveiru, a njemu sa četiri metra nije bilo teško pogoditi za prednost Sarajeva.U 18. minuti Sarajevo je moglo udvostručiti prednost. Duraković je sjajno uposlio Varešanovića po lijevoj strani, ovaj se sjurio prema šesnaestercu Sloge, prevario jednog defanzivca i šutirao kada je možda imao i bolja rješenja. Njegov šut zaustavio je golman Šćekić.

Sloga je prvu priliku imala u 26. minuti. Grabež se oslobodio Zeljkovića u šesnaestercu i sa osam metara šutirao, ali je njegov šut glavnom odbranio golman Šahinović, što je uzrokovalo i kraći prekid utakmice.U 32. minuti sjajnu priliku je imao Dal Varešanović, koji je primio loptu u šesnaestercu, šutirao iz prve, ali je odbranio Šćekić, a pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

U 45. minutu hladan tuš na Koševu. Iz slobodnog udarca i ubačaja u šesnaesterac, najviši u skoku bio je Dejan Vidić i glavom bez većih problema matirao Šahinovića koji je loše reagovao.

Na kraju je poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.Početkom drugog poluvremena Sloga je pokušavala kreirati igru i iskoristiti smušenost igrača Sarajeva nakon izjednačenja, a u 52. minuti  stvari su se za Dogana pogoršale jer je teren zbog povrede morao izaći Marin Aničić. Zamijenio ga je Soldo.

Sloga je mogla do prednosti u 53. minuti, ponovo nakon prekida. Izveden je korner sa desne strane, a šut, doduše dosta nezgrapan, Nikolića otišao je tik pored lijeve stative golmana Šahinovića.

U 57. minuti kontranapad Sarajeva mogao je završiti pogotkom i novom prednošću, ali Duraković, koji je dobio loptu na lijevoj strani terena nije dobro šutirao.

Samo četiri minute kasnije Sloga je zaprijetila. Šipovac je sjajno ispratio jednu dubinsku loptu i iskosa sa desne strane raspalio po golu. Šahinović je bio savladan, ali se između lopte i gola ispriječila stativa.

Novu šansu Sloga je imala u 65. minuti. Vidić je primio loptu od Dujakovića koji je uspio probiti odbranu Sarajeva po lijevoj strani, ali nije na vrijeme uspio uputiti udarac sa desetak metara, te ga je u tome spriječila odbrana Sarajeva.

Sarajevo je moglo do vodstva u 68. minuti. Kyeremeh je probio desnu stranu odbrane Sloge i uposlio Oliveiru, koji nije na pravi način zahvatio loptu. U akciji koja je uslijedila KYeremeh je i sam pokušao postići pogodak, ali je njegov šut završio pored desne stative golmana Šćekića.

Nakon dvije propuštene šanse, Sloga je kaznila Sarajevo, a ponovo je na asistenciju Dujakovića strijelac glavom bio 197 centimetara visoki Dejan Vidić.

Fudbaleri Sloge su se nakon vodstva povukli na svoju polovinu i Sarajevu prepustili inicijativu. U 76. minuti iz slobodnjaka pokušao je Vrančić, ali njegov udarac je za malo otišao pored gola.

Šansu za izjednačenje Sarajevo je imao Hamza Čataković koji je bio sam u šesnaestercu kada je sa desne strane stigao centaršut, ali je igrač Sarajeva jako loše šutirao glavom, a lopta završila preko gola.

Sarajevo je do kraja organizovalo opsadu gola Sloge, ali nisu uspjeli gostima “otkinuti” bod.

Objava Šokantan poraz Sarajeva na početku prvenstva pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba