SARAJEVO OPET RAZOČARALO NAVIJAČE: SLOGA UZELA VRIJEDAN BOD U BORBI ZA OPSTANAK

Igrala se šesta minuta kada Starčević izlazi jedan na jedan s golmanom Dizdarevićem, a čuvar mreže Sarajeva fenomenalno brani i spašava svoj tim.

Sarajevo je povelo u 16. minuti. Radović je ubacio s lijeve strane, udarac Varešanović je odbranio golman gostiju, ali se lopta odbija na nogu Kyeremehu koji se odlično snalazi i pogađa za vodstvo Bordo tima.

Sloga je bila jako opasna u svojim napadima. Novu dobru priliku tim iz Doboja stvara u 25. minuti kada Dizdarević uz malo problema brani udarac Starčevića s distance.

Do kraja prvog dijela domaći tim ima veći posjed lopte. Međutim, nije bilo izrazitih šansi i na odmor se odlazi vodstvom Sarajeva od 1:0.

U nastavku su god gostiju ušli Demir Peco i Franko Dadić, a ovaj drugi je odmah po ulasku donio svom timu izjednačenje.

Stevanović sjajnom loptom pronalazi Dadića. Ovaj umakao odbrani Sarajeva, ofsajda prema mišljenju sudije nije bilo i Dadić matira Dizdarevića preciznim udarcem za 1:1.

Sarajevo potom stvara dvije velike šanse u nekoliko minuta. Nesigurnost golmana Gučmazova nisu iskoristili Čataković i Kyeremeh. Prvo Čataković neuspješno boksovanje golmana ne pretvara u gol udarcem glavom s dva metra, a nekoliko minuta kasnije Keryemeh odbitak nakon šuta Ziljkića s tri metra šalje pored gola.

U 72. minuti novi veliki promašaj Sarajeva. Renan Oliveira pronalazi Guliashvilija, Gruzijac s metar ne pogađa glavom.

Krenuo je domaći tim po pobjedu u finišu utakmice. Na sve načine je tim Mirze Varešanovića pokušao doći do drugog gola, redali su se pokušaji pred golom Sloge, no lopta nije htjela u mrežu.

Sarajevo je postiglo gol u 96. minuti meča, ali je sudija svirao prekršaj u napadu.

Ovim remijem Sarajevo je umanjilo šanse za plasman u Evropu.

U preostalim susretima 25. kola sutra se sastaju: Posušje – Sloboda (15.00), Velež – Leotar (16:00), Borac – Zrinjski (18.30), Željezničar – Tuzla City (20.00). U ponedjeljak igraju Široki Brijeg – Igman (18.00), čime će biti i kompletirano 25. kolo.

Tabela: Zrinjski 57, Borac 43, Široki Brijeg 40, Željezničar 39, Velež 37, Sarajevo 36, Leotar 26, Sloboda 24, Tuzla City 24, Igman 24, Sloga 24, Posušje 24 boda.

Izvor: hayat.ba