back to top

Težak poraz Bayerna: Komentar Salihamidžića dovoljno govori

Drugi upravo čitaju

Fudbalsku srijedu obilježilo je težak poraz Bayerna iz Minhena koji je ispao iz Kupa Njemačke porazom od Borussije Moenchengladbach rezultatom 5:0.

Iako su Bavarci bili lišeni šefa stručnog štaba Jurgena Klinsmanna zbog korona virusa, na utakmici šesnaestine finala DFB Pokala igrao je najjači mogući sastav. Za protivnika su imali Borussiju iz Moenchengladbacha koja se ove sezone prilično muči u Bundesligi i zauzimaju 12. poziciju s 11 osvojenih bodova.

Sinoćnji meč nije mogao početi bolje za domaćine jer su od 2. minute imali prednost kada je Kone pogodio. Činilo se da će ovo biti samo loš početak meča za goste iz Minhena, ali već u 15. minuti Borussija postiže i drugi gol. Ovoga puta strijelac je Bensebaini nakon sjajne akcije domaćih. Nedugo nakon toga velika neopreznost Hernandeza rezultirala je najstrožijom kaznom koju je ponovo Bensebaini pretvorio u pogodak i to je 3:0 u 21. minuti.

Bayern je po svom običaju pokušao napraviti povratak u meč, ali do kraja prvih 45 minuta nisu napravili ozbiljnu šansu pred golom Sommera pa se na odmor otišlo s ogromnih 3:0 za Borussiju.

Drugi dio susreta počinje u znaku Bayerna koji prijeti preko Goretzke, ali je Sommer zaustavio njegov udarac. Dvije minute kasnije, Borussija stiže i do četvrtog gola na utakmici. U 51. minuti Embolo je iskoristio grešku odbrane Bayerna, koja je čitavu utakmicu bila ispod svog nivoa, i pogodio za 4:0.

U 57. minuti švicarski napadač je postavio konačnih 5:0 kada je izbio sam ispred Manuela Neuera.

Do kraja meča Bayern nije uspio postići počasni pogodak pa je meč završen velikom pobjedom Borussije Moenchengladbach od 5:0 u kojoj su domaći navijači zaista uživali.

poraz bayerna

Pogotke s utakmice Borussije i Bayerna pogledajte OVDJE.

Hasan Salihamidžić u šoku

Sportski direktor Bayern Minhena, Hasan Salihamidžić bio je vidno razočaran izvedbom fudbalera.

“Zaista sam šokiran! Kao da se nismo pojavili na utakmici. Domaćini su nas apsolutno nadigrali. Ne znam kako da objasnim ovakav poraz, čitav kolektiv je podbacio. Bili smo svjesni da nas čeka težak gostujući meč i na tome smo radili kako bi bili spremni. Zaista je teško pronaći objašnjenje za težak poraz”, kazao je Salihamidžić za ADR.

Nekadašnji bh. reprezentativac, dodao je da loša izvedba nema veze s time što glavni trener Nagelsmann nije bio na klupi zbog korona virusa.

“Naravno da bi bilo idealno da je trener zajedno s ekipom, ali ova izvedba nema veze s činjenicom da Julian nije bio na klupi. Čitav meč smo igrali u kontra ritmu i ništa nije bilo kako treba. Sumnjam da bi prisustvo trenera djelovalo na večerašnju izvedbu naše ekipe”, zaključio je Hasan Salihamidžić.

Oboreni negativni rekordi

Sličan poraz navijači Bayerna ne pamte, šta više, ispadanje iz Kupa Njemačke prije osmine finala, drugu sezonu zaredom je također nepoznanica za Bavarce. Isti scenario se dogodio u sezonama 1994/1995 i 1995/1996 kada Bayern nije ostvario plasman u osminu finala DFB Pokala.

Ono što je još interesantnije jeste činjenica da Bayern nije upisao poraz od pet golova razlike još od daleke 1978. godine kada su poraženi od Fortune Dusseldorf rezultatom 7:1.

Također, Bayern je posljednji put primio pet golova protiv Eintrachta iz Frankfurta 2019. godine kada su izgubili rezultatom 5:1.