back to top

POLUVRIJEME NA VJEČITOM DERBIJU: ŽELJEZNIČAR VODI MAJSTORIJOM HIROŠA

Drugi upravo čitaju

Oba tima u derbi su ušla s imperativom pobjede. Željezničar je u zoni ispadanja sa samo 20 osvojenih bodova, dok je Sarajevo u borbi za Evropu, ali su proljetni dio sezone otvorili s dva poraza.

Domaći navijači napravili su veliku bakljadu na otvaranju.

poluvrijeme na vječitom derbiju: željezničar vodi majstorijom hiroša

Navijača Sarajeva nema na Grbavici jer je MUP Kantona Sarajevo nakon današnjih nereda procijenio da je zbog sigurnosne situacije u ovom trenutku najbolje da se derbi odigra bez prisustva gostujućih navijača.

Gosti bolje otvaraju susret. Već u 6. minuti imaju veliku priliku, kada je Đuričković glavom pokušao sa nekih sedam-osam metara nakon centaršuta Radovića, ali je lopta otišla preko gola.

Ipak, Grbavica je proključala u 12. minuti. Slobodnjak je izveo Hiroš, iskoristio loše postavljanje Ilieva, i sa na nekih 35 metara pogodio mrežu Sarajeva.

U 16. minuti Penaranda je izgubio loptu pred svojim golom i uposlio Amoaha, koji je šutira sa 12 metara, ali je blokiran u posljednji trenutak.

Penaranda je krenuo u seriju driblinga. Pokušao kreirati priliku. Nanizao je dvojicu protivnika i pokušao uposliti Oliveiru, no dodavanje je bilo prejako i Muftić je uhvatio loptu.

Igrači Sarajeva su u 32. minuti pokušali zaprijetiti iz kornera uigranom akcijom, ali je zbog lošeg izvođenja cijela akcija osuđena na neuspjeha.

Novu prijetnju Željezničar je uputio iz kontre u 34. minutu kad je Karić osvojio loptu na sredini terena i uposlio Bismarka koji šutira, ali lopta je jedva došla do gola i Iliev je rutinski uhvatio.

U 40. minuti Sarajevo je pokušalo uigranu akciju iz prekida. Radović je izveo slobodnjak i poslao loptu ka Kyeremehu, no Hiroš je to “pročitao” i izbio loptu. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0

Timovi su susret započeli u sljedećim sastavima:

Željezničar: Muftić, Selimović, Cavnić, Cocalić, Galić,Hiroš, Karić, Radinović, Bismark, Amoah i Krpić.

Sarajevo: liev, Matanović, Mehmedović, Oliveira, Penaranda, Kyeremeh, Julardžija, Radović, Soldo, Anđušić i Đuričković.

Meč sudi Ermin Sivac iz Zenice.

The post POLUVRIJEME NA VJEČITOM DERBIJU: ŽELJEZNIČAR VODI MAJSTORIJOM HIROŠA first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba