U nastavku pogledajte golove s mečeva Sloboda – Mladost, Velež – Krupa i Zrinjski – Sarajevo.

Današnji program m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine donio je tri interesantna duela.

Važna pobjeda Slobode

Program je otvoren u Tuzli gdje je na stadionu Tušanj Sloboda ugostila Mladost Doboj-Kakanj u meču koji je bio izuzetno bitan za obje ekipe.

Domaći su bolje otvorili susret i postavili se kao favoriti što je došlo na naplatu u 32. minuti kada je poslije jedne kontre odlično regaovao Fedor Predragović i matirao golmana gostiju Velića.

U nastavku susreta pokušala je Mladost preuzeti inicijativu u nadi da dođu do izjednačenja, ali ozbiljnih prilika pred golom Golubovića nije bilo. Treba istaći da su gosti ostali s igračem manje u 64. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Sarić.

Do kraja susreta ostalo je 1:0 čime su fudbaleri Mladena Žižovića upisali veoma bitan trijumf i sada zauzimaju osmu poziciju s 28 bodova što Tuzlacima pruža mirniju atmosferu pred nastavak prvenstva.

S druge strane Mladost je poslije sjajnih igara upisala novi poraz i sada su na 9. poziciji s bodom manje od Slobode.

U narednom kolu Sloboda gostuje kod Radnika dok će Mladost ugostiti Krupu.

Velež nastavlja pozitivan niz

U istom terminu odigran je meč u Mostaru između Veleža i Krupe. Ekipa Feđe Dudića ne krije ambicije za titulu ove godine, a novom pobjedom približili su se lideru Sarajevo na svega dva boda zaostatka.

Protiv Krupe za Rođene su pogađali Brandao u 23. minuti i Samir Radovac u 50. minuti. Ubrzo nakon drugog gola Veleža, Krupa dolazi do pogotka preko Dujakovića u 53. minuti iz jedanaesterca.

Do kraja susreta domaći su ostali bez Osmića koji je isključen zbog dva žuta kartona, a sudija Aleksandar Njegomirović pokazao veliki broj žuti kartona.

Velež sada zauzima drugu poziciju s 51 bodom dok je Krupa i dalje na posljednjem mjestu s 19 osvojenih bodova.

Naredno kolo Veležu donosi meč s Borcem dok Krupa putuje u Doboj kod Kaknja.

Remi lidera i Zrinjskog

Posljednji susret subotnjeg dijela 27. kola Premijer lige odigran je Mostaru na stadionu pod Bijelim Brijegom, a snage su odmjerili Zrinjski i Sarajevo.

Otvorena igra s obje strane donijela je prilično uzbudljiv meč, a nakon pokušaja s obije strane domaći su poveli u 38. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizovao Filipović.

Nastavak susreta donosi bolju igru gostiju iz Sarajeva koje je izjednačilo preko Fanima koji je ušao u igru u 75., a pogodio u 76. minuti.

Ovom podjelom bodova Sarajevo je ostalo lider m:tel Premijer lige dok je Zrinjski sada na četvrtoj poziciji s 49 osvojenih bodova.

U narednom kolu Sarajevo igra gradski derbi protiv Željezničara dok će Zrinjski gostovati kod Širokog Brijega.