back to top

Pobjeda OFK Gradina za ubjedljiv jesenji naslov

Drugi upravo čitaju

Mečevima 15. kola okončano je jesenje prvenstvo u Drugoj ligi FBiH-sjever a koji su donijeli dosta interesantnih mečeva.

OFK Gradina jesenji prvak

Lider na tablici, ekipa OFK Gradina bila je gost kod ekipe Svatovac i prema očekivanju zabilježili su novi trijumf,trinaesti po redu ove jeseni, na svoj konto upisali nova tri boda i sa ukupno 40 osvojenih bodova, i impozantnom gol razlikom od čak plus 43 gola (52:9) nadmočno osvojili naslov jesenjeg šampiona.

“Topnici“ iz Srebrenika, pod vodstvom sjajnog trenera Samira Adanalića, već od prvog minuta ovog meča krenuli su ofanzivno, silovito, borbeno i već u 25. minuti bilo je 0:1 kada je poslije centaršuta Todorovića vlastitu mrežu zatresao nespretni domaći igrač Vuković za prednost OFK Gradina.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme već je bilo 0:2 za goste iz Srebrenika, a strijelac je bio srebrenička „haubica“ Samir Isanović. Domaćini su se vratili u „život“ u 64. minuti kada je Memić iz slobodnog udarca smanjio na 1:2. Ali vrlo brzo, u 71. minuti opet je na sceni Isanović, koji nakon odličnog upošljavanja od Delića, glavom postiže svoj 25. gol ove jeseni i donosi novo vodstvo 1:3 za svoju ekipu.

Tim rezultatom meč je završen, a nakon posljednjeg zvižduka sudije na terenu je nastalo veliko slavlje igrača iz Srebrenika koji su proslavili novi trijumf i jesenju titulu, a koju su osvojili na briljantan način, jer u 15 odigranih utakmica zabilježili su 13 pobjeda, jednom remizirali i pretrpjeli samo jedan poraz.

Kapiten ekipe OFK Gradina, veliki nogometni majstor Dino Andrić,o novom trijumfu njegove ekipe rekao nam je sljedeće:

-Još jednom je naš tim pokazao svoj kvalitet i zasluženo smo pobijedili. Cijeli tok meča bili smo mnogo bolji, borbeniji, organizovaniji a pored tri postignuta zgoditka stvorili smo još četiri,pet kolosalnih prilika: Muminović, Mustafić dva puta, Isanović koje nismo pretvorili u golove zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija. Pokazali smo da smo daleko najbolji tim u ovoj ligi, imamo najbolje pojedince i trenere, a pobjedu poklanjamo našim vjernim navijačima, popularnim „Apačima“ koji žive i „dišu“ za svetinju iz Srebrenika.