Dječaci SOS Dječijih sela BiH su postali pobjednici Svjetskog prvenstva u nogometu za djecu u brizi. Učestvovalo je 24 države, a bh. reprezentacija je u finalu pobijedila Poljsku, nakon penala.
“Reprezentaciju čini deset sjajnih momaka koji su dio Programa SOS Dječije selo Sarajevo. Neki su iz direktnog starateljstva, a neki su iz zajednice, učesnici naših programa za jačanje mladih”, izjavio je direktor SOS Dječijih sela BiH Malik Garibija, koji je zajedno sa ostalim uposlenicima, djecom i mladima dočekao šampione.
Garibija je istakao da su ovi momci predstavili BiH na izuzetan način, pokazujući drugim mladima da uz rad i trud mogu postići svoje potencijale i postati prvaci u bilo kojem području.
Ideja o Hope for Mundial turniru nastala je prije devet godina u Poljskoj, a od tada je postala tradicija. Turnir okuplja reprezentacije iz 24 zemlje koje rade sa djecom i mladima u riziku, a finalna utakmica se igra na stadionu Legije iz Varšave.
Trener bh. reprezentacije bio je Emir Pirić, mladi sportista koji je odrastao u SOS Dječijim selima. SOS Dječija sela BiH izrazila su želju da BiH bude domaćin ovom takmičenju naredne godine.
(24sata.info)
The post Dječaci SOS Dječijih sela BiH pobjednici Svjetskog šampionatu u nogometu za djecu u brizi appeared first on 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Korner.ba )