PLAVI POBJEGLI IZ OPASNE ZONE: ŽELJEZNIČAR GOLOM KRPIĆA POBIJEDIO ŠIROKI

U dosta izjednačenoj igri na kraju su Plavi stiglu do tri boda koja će im mnogo značiti u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa. Na kraju je bilo 1:0, a strijalac je bio Sulejman Krpić.

Već u 4. minuti domaći su imali veliku šansu. Mekić je šutirao s pet metara, ali Puljić je izvanredno odbranio.

Mašić je u 17. minuti dobro pokušao glavom nakon kornera za goste, ali lopta je otišla malo preko gola.

U 38. minuti pao je Štilić pred golom gostiju, tražili su Plavi penal, ali Njegomirović mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. U 43. minuti Boljević je šutirao glavom, ali ravno u Puljića.

Na početku drugog dijela zatresla se mreža gostiju. U 49. minuti pogodio je Krpić glavom nakon centaršuta Radinovića za veliko slavlje na Grbavici. Od tada se uglavnom igralo na sredini terena.

U 77. minuti Drljo je centrirao, Amoah je iskosa šutirao, ali nije bilo nikog na drugoj stativi da je posremi u mrežu. A ona u finišu dosta uzbuđenja.

Široki je u 78. minuti postigao pogodak, ali je poništen zbog ofsajda.

Gosti su u 83. minuti imali veliku priliku. Tražili su penal nakon šuta prema golu, ali je Njegomirović smatrao da lopta nije u ruku pogodila domaćeg fudbalera.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i domaći su stigli do izuzetno važne pobjede.

Nakon ove pobjede Željezničar je pobjegao iz zone ispadanja i trenutno je na 9. mjestu sa 30 bodova, tri više od Tuzle koja je na pretposljednjem mjestu koje vodi u niži rang.

Široki zauzima 7. mjesto sa 35 bodova.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Boljević, Galić, Amoah, Selimović.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić, Mužek, Prusina, Barišić, Mašić, Mišić, Bagarić, Buljan, Ćavar, Kuprešak.

The post PLAVI POBJEGLI IZ OPASNE ZONE: ŽELJEZNIČAR GOLOM KRPIĆA POBIJEDIO ŠIROKI first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba