back to top

Pogodak za sva vremena: Patrik Schick zabio gol s 45 metara udaljenosti

Drugi upravo čitaju

Prethodno smo pisali da je viđen jedan od najljepših golova na EURU 2020, a danas je Patrik Schick zabio gol s 45 metara i stavio jučerašnji pogodak u drugi plan.

Naime, na meču Nizozemska – Ukrajina, Yarmolenko je “skinuo paučinu” na golu Martina Stekelenburga čime je postigao jedan od najljepših golova u historiji Europskih prvenstava, ali i EURA 2020.

No, danas je titulu najljepšeg pogotka preuzeo napadač Češke reprezentacije Patik Schick koji je u pobjedi nad Škotskom zabio gol s rekordne udaljenosti od 45 metara.

U prvom kolu grupe D, Češka se sastala sa Škotskom u Glasgowu na Hampden Parku.

Domaćini su imali više prilika u prvom djelu, ali niti jednu od mnogobrojnih prilika nisu pretvorili u gol. Ipak, Češka je pred kraj prvog poluvremena povela preko Patrika Schicka u 42. minuti. Napadač Bayera iz Leverkusena odlično je iskoristio centaršut Coufala i glavom pogodio za 1:0.

U nastavku susreta Škotska prva prijeti. Pokušao je Hendry, ali je lopta pogodila prečku.

Već u narednom napadu ispisana je historija Europskog prvenstva. Lopta je došla do Schicka koji je tek par metara bio na protivničkoj polovini kada je uputio izuzetno precizan udarac ka golu Marshalla koji je napustio svoj gol.

Bio je to trenutak koji je srušio domaće Škote koji se nisu uspjeli oporaviti do kraja meča, dok je Schick s druge strane ušao u historiju kao strijelac pogotka s najveće udaljenosti. Prethodni rekord je držao njemački reprezentativac Torsten Frings koji je na EURU 2004. postigao gol Nizozemcima s 35 metara udaljenosti.

Ovom pobjedom Češka je odlično otvorila prvenstvo u grupi D, a već u narednom kolu očekuje ih meč protiv Hrvatske. S druge strane Škotska putuje u Englesku gdje će na Wembleyju igrati protiv Engleske.

Nadamo se da ovo nije kraj uzbuđenjima i da ćemo do kraja EURA vidjeti još sjajnih pogodaka.