NOGOMETNI SVIJET BRUJI ZBOG ‘SLUČAJNOG’ OTKRIĆA O NETRPELJIVOSTI NEYMARA I MBAPPEA

Naime, sudija Willy Delajod je u 23. minuti dosudio penal za PSG kojeg je Omlin odbranio Mbappeu, a dvadeset minuta nakon toga Neymar je iskoristio drugi dosuđeni udarac s bijele tačke i pogodio za tada 2:0.

Iako su do kraja susreta obojica zabili po još gol, čini se da Neymar nije zadovoljan što je odabran tek kao druga opcija kada je u pitanju izvođenje penala.

Brazilac je nakon utakmice na društvenoj mreži Twitter sa svog profila lajkao objave koje kritikuju Mbappea, odnosno status koji on ima kod PSG-ovog trenera Christophea Galtiera.

• Neymar je danas u utakmici PSG-a zabio i (opet) ponizio golmana iz jedanaesterca. Mbappe je, s druge strane, loše pucao i promašio. Nakon utakmice, trener je Mbappea proglasio glavnim napadačem ekipe u sezoni. Apsurd!”, pisalo je u prvoj objavi koju je Neymar lajkao, a isto je učinio i s narednom:
    “Zvanično je, Mbappe je taj koji izvodi penale u PSG-u. Jasno da je stvar ugovora jer ni u jednom klubu na svijetu koji ima Neymara, on ne bi bio drugi izvođač. Ni u jednom! Čini se da je zbog produženja ugovora Mbappe postao vlasnik PSG-a!”

Podsjetimo, Mbapie je prije nekoliko mjeseci bio nadomak prelaska u Real Madrid, ali se na kraju predomislio nakon što mu je francuski klub ponudio nevjerovatne uslove.