back to top

Drugi upravo čitaju

U Barceloni su igrali domaćin i PSG, a nakon što je prije šest dana u prvom dvoboju na Parku prinčeva Barca u sjajnoj utakmici prepunoj preokreta slavila 3:2.

Katalonci su imali lijepu prednost, ali im to na kraju nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Utakmica je večeras odlično počela za domaće. U 12. minuti fantastično je prošao mladi 16-godišnji Yamal Mendesa, oštro ubacio u pet metara, a tamo je bio Raphinha koji skreće loptu u mrežu. Gol pogledajte OVDJE.

Osam minuta kasnije fenomenalan prodor Raphinhe po lijevoj strani, lopta se nakon ubačaja odbila do Lewandowskog, a Poljak s 14, 15 metara puca jako preko gola.

psg na krilima mbappea savladao barcelonu i prošao u polufinale lige prvaka, slavlje i u dortmundu

U 28. minuti odlične dvije šanse za PSG. Najprije je Ter Stegen fantastično obranio Mbappeu, da bi u nastavku Kunde ispred Mbappea sjajno očistio.

U 28. minuti ključni detalj susreta. Barcola je pobjegao Arauju, ovaj ga je srušio na samom rubu 16 metara i sudija je igraču Barcelone pokazao crveni karton.

Gosti su to kapitalizirali u 40. minuti. Barcola je odlično prošao po lijevoj strani, oštro je ubacio, a Dembele na drugoj stativi zakucava u mrežu.

Gol možete pogledati OVDJE.

Već u desetoj minuti drugog dijela gosti stižu do vodstva.

Nakon kornera lopta je stigla do Vitinhe koji je s 20 metara snažno pucao i probio Ter Stegena za 2:1.

Gol pogledajte OVDJE

U 59. minuti loš start Cancela nad Dembeleom i dosuđen je penal za PSG. Mbappe je sigurno pogodio za 3:1.Gol pogledajte OVDJE.

U 72. minuti velika šansa za Barcu. Lewandowski je sjajno pucao s 16 metara, Donnarumma je jedva obranio, a niko od igrača Barce nije bio tu da iz blizine gurne u mrežu.

Barcelona je do kraja na sve načine pokušavala doći do gola i produžetaka, ali im to nije pošlo za rukom. Sve je bilo riješeno u 89. minuti kada su Parižani postigli četvrti gol, a strijelac je bio Mbappe. Gol pogledajte OVDJE.

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen – Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo – Pedri, de Jong, Gundogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha

PSG (4-3-3): Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes – Zaire-Emery, Vitinha, Ruiz – Barcola, Mbappe, Dembele

Prošla i Borussia Dortmund

U drugom večerašnjem dvoboju Borussia Dortmund je pobijedila Atletico Madrid rezultatom 4:2 i nakon poraza u prvom meču u Madridu od 2:1 izborila polufinale.

Za domaće su pogađali Brandt (34′), Maatsen (39′), Füllkrug (71′) i Sabitzer (74′), a za goste 49′ Hummels (ag) (49) i Correa (64′).

(A. J.)

The post PSG NA KRILIMA MBAPPEA SAVLADAO BARCELONU I PROŠAO U POLUFINALE LIGE PRVAKA, SLAVLJE I U DORTMUNDU first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba