back to top

NEBITNA KONKURENCIJA I PROTIVNIK: Mitrović napunio mrežu Liverpoola i ostavio Nuneza u hladu! (VIDEO)

Drugi upravo čitaju

Na startu nove sezone Premier lige aktualni viceprvak i jedan od glavnih favorita iu ovogodišnjem izdanju Liverpool nije imao minutažu kakvu je priželjkivao na Craven Cottageu protiv Fulhama.

Redsi nisu uspjeli odnijeti sva tri boda iz Londona, štoviše dva puta su morali loviti zaostatak, na kraju je utakmica završila neriješenim rezultatom 2-2.

Glavni razlog – najbolji strijelac srpske reprezentacije i Prvenstva ikada, Aleksandar Mitrović!

Naš napadač nastavio je tamo gdje je stao prethodne sezone u drugom rangu engleskog nogometa. Fulham je na iznenađenje mnogih vodio na poluvremenu golom Mitrovića u 32. minuti.

Potpuno je nadigrao protivničkog braniča Trenta Alexander-Arnolda nakon ubačaja Tetea s desne strane.

U 51. minuti umjesto Firmina na terenu je bio Liverpoolov gol-mašin, ljetošnje pojačanje Benfice Darwin Nunez, što se Redsima isplatilo već 13 minuta kasnije kada je Urugvajac izjednačio rezultat.

Ubrzo je imao još jednu veliku priliku za potpuni preokret, ali Fulhamov zid je dobro reagirao.

Napao je Liverpool u drugom poluvremenu, želeći pobjedom krenuti u novu sezonu, ali sve je to opet presjekao Mitrović, kada je u 72. minuti sjajno ušao u šesnaesterac i potom pravovremeno prebacio loptu ispred Virgila. van Dijka, koji ga je faulirao i obranio jedanaesterac.

Unatoč nepisanom pravilu da okrnjeni nogometaš ne izvodi jedanaesterac, Srbin je preuzeo odgovornost i sigurnom egzekucijom drugi put matirao Alisona.

No, kako se pokazalo, konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u 80. minuti, a Nunez se ovoga puta našao u ulozi asistenta.

Ipak, domaći su izdržali do kraja i spasili remi.