Messi protiv Ronalda: Šta se dešavalo na posljednjem meču Messi vs Ronaldo?

Nakon nešto više od dvije kalendarske godine večeras je na rasporedu 36. međusobni okršaj Messija protiv Ronalda.

Messi protiv Ronalda odigrao je do sada 35 mečeva od čega svega pet u okviru Lige prvaka, u kojima je as Barcelone slavio dva puta dok je Ronaldo upisao svega jednu pobjedu uz dva remija.

Kada su izvučene grupe za Ligu šampiona sve oči bile su uprte u grupu G gdje je voljom žrijeba odlučeno da se sastanu Juventus i Barcelone. Prvi međusobni meč bio je na rasporedu krajem desetog mjeseca, ali je portugalski reprezentativac propustio ovaj duel zbog korona virusa.

Ako je suditi po pisanjima španskih medija, Ronald Koeman neće odmarati Messija kao što je bio slučaj u prethodne dvije utakmice Lige prvaka, tako da ćemo po svemu sudeći gledati novi okršaj dva najbolja fudbalera današnjice. Na ovo se čekalo nešto više od godine dana, jer su posljednji duel ova dva “vanzemaljca” imali u petom mjesecu 2018. godine kada je u okviru 36. kola La Lige završeno 2:2.

Šta se dešavalo na posljednjem meču Messija protiv Ronalda?

U sezoni 2107/2018 Barcelona je osvojila novu titulu prvaka Španije s osvojena 93 boda dok je Real Madrid sezonu okončao na trećoj poziciji iza Atletico Madrida sa 73 boda.

Prvi El Clasico u pomenutoj sezoni odigran je u decembru 2017 godine kada je Barcelona slavila na Santiago Bernabeu rezultatom 3:0, a golove su postizali Luis Suarez, Leo Messi i Arturo Vidal.

Svega par mjeseci kasnije gledali smo zanimljiv meč na stadionu Camp Nou u okviru 176. po redu El Classica u bogatoj historiji ova dva kluba.

Utakmica je odlično počela za Barcu koja preko Suareza dolazi u vodstvo već u desetoj minuti. Četiri minute kasnije Ronaldo poravnava na 1:1 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Pravi El Clasico ne bi bio El Clasico da nema crvenih kartona na utakmici. Za to se pobrinuo Sergi Roberto koji je udario Marcela nakon čega mu je pokazan put u svlačionicu pred sami kraj prvih 45 minuta.

Nastavak susreta donosi novi pogodak u mreži gostiju iz Madrida. Messi je u 53. minuti sjajno pogodio što je izazvalo erupciju oduševljenja na ispunjenom Camp Nouu.

Pjesmu domaćih navijača utišao je Gareth Bale u 72. minuti odličnim pogotkom za konačnih 2:2.

Ovim rezultatom nešto zadovoljniji bili su domaći koji su već ranije osigurali novu titulu prvaka Španije.

U međuvremenu Cristiano Rolando je napustio Madrid i otišao u Torino gdje je potpisao četverogodišnji ugovor s Juventusom. Cijena transfera u Italiju iznosila je 100 miliona eura.

Messi vs Ronaldo statistika

Od tada međusobni dueli Barcelone i Real Madrida više nisu isti. U španskoj la Ligi Messi kao da nema potrebu da se dokazuje i takmiči sa svojim rivalom po broju postignutih pogodaka i obaranju brojnih rekorda.

Ipak nakon dugo vremena ponovo ćemo uživati u duelu, po mnogima dva najbolja igrača svih vremena. Ono što ide u prilog jeste činjenica da su ekipe i Barcelone i Juventusa obezbijedile plasman u narednu fazu takmičenja tako da ćemo gledati jednu utakmicu u kojoj neće biti pritiska već se igra za prestiž.

A znamo šta su spremni pokazati mađioničari Messi i Rolando kada je u pitanju borba za prestiž.

Meč između Barcelone i Juventusa igra se od 21 sat u direktnom prijenosu na Areni sport.

messi protiv ronalda
Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

U nastavku donosimo statistiku ove dvije istinske fudbalske legende.

Prvu međusobnu utakmicu odigrali su 2008. godine u okviru polufinala Lige prvaka kada su se sastali Manchester United i Barcelona. Meč je okončan bez golova, a u revanšu United je prošao u finale zahvaljujući golu Scholesa.

Prvo međusobno finale bilo je ono 2009. godine kada je Barcelona slavila rezultatom 2:0 golovima Samuela Eto’a i Messija.

Ukupno su odigrali 35 međusobnih utakmica od čega je 18 u La Ligi, po pet u Ligi prvaka, Kupu Kralja i Špankom Super kupu te dva prijateljska okršaja.

Argentinac je slavio 16 puta dok je Portugalac upisao 10 pobjeda. Čak devet puta je okončano bez pobjednika. U pomenutim mečevima Ronaldo je upisao 19 pogodaka,a Messi 22.

Kada je riječ o okršajima u najelitnijem klupskom takmičenju, statistika izgleda ovako: