Ludnica na Grbavici! Željezničar postigao četiri gola ali ni to nije bilo dovoljno da upiše pobjedu

-

Danas je u utakmici između Željezničara i Mladosti publiku dočekala prava ludnica na Grbavici. Naime Željezničar je uspio da izbori jedan bod u uzbudljivoj utakmici koja je završila 4:4

Gosti su započeli utakmicu opasno, te je Dedić već u 45. sekundi pogodio prečku i pokazao gostima da je Mladost došla po pobjedu. Nakon ovog pokušaja prošlo je dvije minute i Mladost nakon sjajne akcije dolazi do prednosti od 0:1.
Željezničar je naprosto ostao zbunjen, naravno igrači Mladosti su to iskoristili i već u 8. minuti imali prednost od 0:2.

Nakon par minira mirne igre, Željezničar je došao sebi, te Zec u 17. minuti smanjuje prednost Mladosti na 1:2. Međutim Plavi nisu mogli ni minutu držati prednost, te Hadžić nakon katastrofalne greške Erića postiže pogodak i rezultat se penje na 1:3.

Igra se smirila sve do 39. minute kada Žulj zbog opasnog starta biva kažnjen crvenim kartonom, što daje nadu Željezničaru.

Crveni karton dao je vjetar u leđa Željezničaru koji izlazi na drugom poluvremenu i u prvoj minuti ostvaruje dvije velike šanse, ali lopta nije završila u mreži. Mladost ostatak utakmice brani prednost i igra dosta defanzivnije. Konstantan pritisak Željezničara tjerao je igrače Mladosti da igraju oštrije. U 66. minuti imamo još više drame u ovoj itekako uzbudljivoj utakmici, naime nakon Sadikovog igranja rukom Mladost gubi još jednog igrača na terenu.

Ludnica na Grbavici

Naravno Željezničar koristi ovu prednost i već u 68. minuti Jurišić postiže gol i smanjuje prednost Mladosti. Polako su minuta tekle i izgledalo je kao da će Mladost otići sa sva tri boda. Alić je donio još veću prednost svom timu nakon spektakularnog slobodnog udarca postiže pogodak i rezultat se penje na 2:4.
Samo minut kasnije Zec vraća Željezničar u igru s postignutim pogotkom. Svi igrači Mladosti su bili iza lopte, borbeno su branili svoja tri boda ipak sudbina je odlučila da igra završi neriješeno. U 93. minuti, Alić igra rukom, a sudija Mujić pokazuje na bijelu tačku. Štilić staloženo puca i pogađa, finalni rezultat 4:4.

Zaista spektakularna utakmica koja je imala sve od sjajnih golova, crvenih kartona i drame u sudijskoj nadoknadi.

Ja sam Tarik Džihan veliki sam ljubitelj fudbala i sporta generalno. Kroz svoje tekstove pokusavam da prikažem fudbal iz drugacijeg ugla nego što se obično o njemu piše