LŠ: Azerbajdžanci iznenadili s bivšim igračem Zvezde, Dinamo šokirao Fener, Bodo se razigrao (VIDEO)

Večeras je odigrano nekoliko utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, a viđeni su vrlo uvjerljivi, ali i iznenađujući rezultati.

Norvežanin Bodo Glimt zabio je kasni gol iz Sjeverne Irske, ali je u uzvratu na svom terenu kao tajfun protutnjao Linfeldom slavivši s nevjerojatnih 8-0!.

Poveli su, odnosno poravnali ukupni rezultat, već u 7. minuti golom Huga Vetlesena, a gostujući nogometaš Kirk Millar dobio je crveni karton u 21. minuti, a Nigerijac Boniface potom je iskoristio jedanaesterac za preokret, počelo je pravo demoliranje Otočke momčadi.

Već do poluvremena otišlo se s rezultatom 5:0, a do kraja su postignuta još tri gola, među kojima i jedan iz jedanaesterca.

Nakon prve utakmice bez golova, Fenerbahçe je razočarao svoje vjerne navijače i pred njima u uzvratnoj utakmici nakon produžetaka izgubio od kijevskog Dynama s 2-1.

Iako su izjednačili u samom finišu golom Mađara Atile Shalaija, Ukrajinac Karavaev ostavio ih je u agoniji u 114. minuti.

Da tragedija bude veća, Ekvadorac Ener Valencia je u 70. minuti promašio jedanaesterac dosuđen za tursku momčad.

Od 53. minute Fener je igrao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Ismajla Jukšeka.

A azerbajdžanski Qarabag uspio je sačuvati prednost iz efektivnog prvog susreta, kada je slavio 3-2, te eliminirao švicarski Zürich odigravši u Švicarskoj neriješeno 2-2.

Hrvat Ivan Santini zabio je u 6. minuti sudačke nadoknade, ali bilo je prekasno. Švicarcima nije pomogao ni autogol Maksima Medvedeva u 4. minuti, koji je bio jedini u prvih 45 minuta.

Tako je još jedna momčad s istoka napravila veliki podvig. Nakon armenskog Pjunika, koji će u trećem kolu odmjeriti snage sa srpskim prvakom Crvenom zvezdom, i momčad u kojoj igra bivši igrač crveno-bijelih Marko Vešović napravio je veliko iznenađenje.

Prolaz su osigurali mađarski Ferencvaros koji se na svom terenu vratio 2-1 i eliminirao Slovan pobjedom u Slovačkoj 4-1, kao i Žalgiris koji je u Švedskoj slavio protiv Malmoa s 2-0, a ukupno 3 – 0.

Srpski napadač Ivan Šaponjić bio je u početnoj postavi slovačke momčadi u debaklu, dok ga u 87. minuti nije zamijenio sunarodnjak Aleksandar Čavrić.

A iznenadio je i Maccabi Haifa koji je u gostima demolirao Olympiakos.