back to top

(VIDEO) Leotar i Sloboda podijelili bodove, 4 pogotka u Prijedoru

Drugi upravo čitaju

Velež se dva puta vraćao dok su Leotar i Sloboda odigrali neriješeno.

Na otvaranju 14. kola m:tel Premijer lige odigrana su dva meča od 13 sati. U Prijedoru, Rudar je dočekao mostarki Velež dok je u Trebinju domaćin Leotar ugostoi tuzlansku Slobodu.

Na stadionu Police u Trebinju, viđena su dva pogotka i to po jedan s obje strane, a utakmicu su obilježili loši uvijeti za igru. Već na samom startu meča, tačnije u 10. minuti gosti iz Tuzle ostaju s igračem manje u polju. Stoper Miloš Kraišik je zaradio dva žuta kartona za samo dvije minute, pa mu je sudija Miloš Gigović pokazao put u svlačionicu.

Pokušali su domači iskoristiti igrača više na terenu, ali bez pravih prilika. Pred kraj prvih 45 minuta, Saša Maksimović je imao stopostotnu priliku, ali iz dva pokušaja nije bio precizan. Na otvaranju drugog poluvremena, domaćin stiže do prednsoti preko rezerviste Todorovića, ali je pogodak poništen zbog prekšraja nad gostujućim golmanom Bukvićem.

U 72. minuti Leotar vodi, a strijelac je Miloš Ačimović nakon što je utrčao iza leđa odbrane gostiju. Uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača. Jaka kiša koja je padala veći dio utakmice otežavala je igru, pa do kraja susreta nije bilo previše prilika.

Ipak Sloboda dolazi do izjednačenja u 88. minuti kada je pogodio Mirsad Ramić nakon loše reakcije domaćeg golmana Vukanovića. Nešto ranije isključen je trener domaćih Branislav Krunić.

Ovom podjelom bodova Tuzlaci moraju biti zadovoljniji jer su 80. minuta igrali s igračem manje. Sloboda je sada na trećoj poziciji s 21 osvojenim bodom dok je Leotar na 8. poziciji sa 16 bodova.

U istom terminu u Prijedoru, sastali su se Rudar i Velež gdje je odigrana dosta sadržajnija utakmica.

Domaće je u prednost doveo Jakupović u 23. minuti. U 34. minuti Velež dolazi do izjednačenja preko Ćosića što je bio rezultat prvog djela. Nastavak susreta donosi bolju igru domaćina koji stižu do nove prednosti preko Mandića koji je iskoristio najstrožiju kaznu u 52. minuti. Nakon primljenog pogotka, Velež isključivo napada u potrazi za izjednačenjem, a ti napadi su se isplatili u 75. minuti kada je pogodio Hasanović za končanih 2:2.

Nakon 14. kola Rudar je na 9. mjestu s 13 bodova dok je Velež jedno mjesto ispod s istim brojem bodova.

Vrijedi istaći da su od 17 sati u Mostaru utakmicu odigrali Zrinjski i Sarajevo gdje su domaći pogotkom Bilbije u 40. minuti upisali pobjedu i ostali na čelu Premijer lige BiH.