Rade Krunić zabio 1. gol u dresu Milan

Fudbaleri Milana savladali su, na gostovanju, ekipu Celtica rezultatom 3:1. Bh. reprezentativac Rade Krunić započeo je meč na Celtic Parku od prve minute.

Ukazano povjerenje trenera Stefana Piolija, Rade Krunić je opravdao odigravši sasvim dostojan meč. Uspio je Krunić zabiti i prvi gol u dresu Rossonera.

Gosti iz Italije u Škotsku su stigli kao favoriti što su odmah na otvaranju utakmice i dokazali. U 14. minuti već je 0:1, a stijelac je upravo Krunić. Reprezentativac Bosne i Hercegovine odlično se snašao u kaznenom prostoru domaćih i glavom pogodio na asistenciju Castilleja.

Do kraja prvih 45 minuta Milan uspjeva povećati prednost. Gol za 0:2 postiže Brahim Diaz. Ovoga puta asistent je Theo Hernandez.

Domaći su u nastavku bacili sve karte u napad. Bili su konkretnija ekipa na terenu i zasluženo došli do pogotka. U 76. minuti pogodio je Elyounoussi.

Nastavio je Celtic u istom ritmu, ali bez prave realizacije. To su iskoristili gosti u sudijskoj nadoknadi kada pogađa Hauge za konačnih 1:3.

Bh. reprezentativac, Rade Krunić proveo je na terenu svih 90 minuta.

Rade Krunić i Zlatan Ibrahimović

Nakon pobjede protiv Intera u velikom gradskom derbiju, fudbaler Milana Zlatan Ibrahimović imao je nešto za reći bh. reprezentativcu, Radetu Kruniću. Na video snimku može se jasno čuti da Zlatan i Rade razmjenjuju riječi na bosanskom jeziku.

Očito da se ponovo progovorio bosanski nakon što je Krunić upisao prvi gol u dresu Milana. Reakcija Zlatana Ibrahimovića poslije pogotka Krunića svjedoči da između ova dva igrača vlada fantastična hemija.