INTER NA KORAK OD FINALA LIGE PRVAKA, ODLIČNA PARTIJA DŽEKE U TRIJUMFU PROTIV MILANA

Od prve minute napad Intera je predvodio Edin Džeko dok je u sastavu Milana bio Rade Krunić.

Odlično je počelo za Inter koji je poveo već u 8. minuti. Strijelac je bio naš Edin Džeko fenomenalnim golom nakon kornera. Slavlje se nije ni stišalo, a Inter je vodio 2:0. Kontru je povukao Dimarco koji s lijeve strane šalje nisku loptu na šesnaesterac. Martinez ju je lukavo propustio, a na nju je natrčao Mhitarjan koji je izašao sam pred Maignana i savladao ga snažnim udarcem.

inter na korak od finala lige prvaka, odlična partija džeke u trijumfu protiv milana

U 16. minuti zamalo 3:0. Calhanoglu je raspalio s 25 metara i pogodio stativu.

U 31. minuti je dosuđen penal za Inter, ali je VAR promijenio odluku. Milan za poluvrijeme nije odigrao baš ništa.

U nastavku u 51. minuti odlična akcija Milana! Tonali je fantastično proigrao Messiasa koji iskosa s desne strane gađa suprotni ugao, ali puca pokraj gola. Odlična šansa za Milan, najveća na utakmici.

Dvije minute kasnije Džeko je promšio veliku priliku. Bastoni je povukao u idealno proigrao Džeku koji sam izbija pred Maignana, ali puca u Francuza.

U 63. velika šansa za Milan. Dugo je išla lopta po šesnaestercu Intera i onda došla do Tonalija koji s 15-ak metara pogađa stativu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao.

U drugom prvom polufinalnom ogledu sinoć su Real Madrid i Manchester City odigrali neriješeno 1:1.

Revanš utakmice igraće se 16. i 17. maja, dok je finale na programu 10. juna na Olimpijskom stadionu “Ataturk“ u Istanbulu.

SASTAVI

Milan (4-3-3): Maignan – Hernandez, Tomori, Kjaer, Calabria – Bennacer, Tonali, Krunić – Brahim Diaz, Giroud, Saelemaekers

Inter (3-5-2): Onana – Bastoni, Acerbi, Darmian – Dimarco, Mhitarjan, Calhanoglu, Barella, Dumfries – Džeko, Martinez