Igman u posljednjim minutama ispustio pobjedu protiv Posušja

FK Igman je ispustio novu pobjedu u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe HŠK Posušje.

Ekipa iz Konjica je imala vodstvo od 2:1, sve do samog finiša susreta, ali je Posušje uspjelo izjednačiti i spasiti bod na svom terenu.

U 19. minuti utakmice Roca je skrivio jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Ramić. Ramić je ipak promašio jedanaesterac, ali je Kukić nakon odbrane “vratio” loptu Ramiću koji postiže pogodak iz drugog pokušaja.

Posušje je stiglo odmah do prve prave prilike, ali je Hanuljak šutirao preko gola. Hanuljak je danas bio jako raspoložen za igru, što je pokazao i u 28. minuti, kada je šutirao sa oko 20 metara i pogodio prečku.

Igrala se 43. minuta utakmice kada je Horić napravio veliku grešku, a istu Blagojević pretvorio u pogodak i vodstvo Igmana od 2:0. Do kraja prvog dijela šansi nije bilo.

U nastavku domaćin je “sve karte” položio u napad, a to se isplatilo u 72. minuti utakmice kada je Pavković savladao Ćemana. Prethodno tom pogotku svoje šanse su propustili Boban i Vukoja.

Konačan rezultat od 2:2 postavljen je u samom finišu susreta, kada je Zvonimir Lukić pogodio fantastičnim udarcem sa 18 metara i tako donio bod svojoj ekipi.

Tabelu Premijer lige Bosne i Hercegovine možete pogledati OVDJE.