Hrvatska u Rijeci razbila Latviju

HRVATSKA je u 5. kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo deklasirala Latviju 5:0. Povela je već u 3. minuti golom Petkovića, Ivanušec je u 12. zabio za 2:0, a do kraja je još jednom zabio Petković te po jednom Kramarić i Pašalić. Hrvatska će u ponedjeljak gostovati kod Armenije.

Sjajno otvaranje Hrvatske

Dalićeva momčad odlično je otvorila susret i povela fantastičnim golom Brune Petkovića. Gvardiol je izborio slobodan udarac na nešto više od 20 metara od gola, a iz slobodnjaka je fenomenalno pogodio Petković neobranjivim udarcem u same rašlje. Devet minuta kasnije sve je bilo gotovo nakon što je Ivanušec u gužvi u petercu ugurao loptu u gol za 2:0.

Latvija se čitavo vrijeme branila sa svih deset igrača iza lopte i bilo je samo pitanje koliko će Hrvatska zabiti golova, ali je mogla smanjiti u 29. minuti kad je Uldriks pobjegao čitavoj obrani Hrvatske, ali je Livaković spasio.

Kako je poluvrijeme odmicalo, pritisak Hrvatske je malo popuštao da bi do odmora ipak pao još jedan gol. U 43. minuti Perišić je nevjerojatnom loptom kroz obranu gostiju našao potpuno samog Petkovića na drugoj stativi, a on je lako zabio u prazan gol.U nastavku ista slika. Hrvatska je dominirala, u 48. minuti je Modrić pogodio gredu, a pet minuta kasnije je Ivanušec u čistoj šansi pucao u golmana. U 58. minuti Krollis je dobro pucao glavom, a u 64. je dobru šansu imao i Ikaunieks, ali je Livaković oba puta odlično reagirao.

Pašalić zabio krasan gol

U međuvremenu su izašli Modrić, Petković, Brozović i Sosa, ali situacija se nije mijenjala. Hrvatska je i dalje napadala i prednost je povećala u 68. minuti kad je Barišić ušao u igru i odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Kramarić na drugoj stativi povećao prednost Hrvatske.

Konačnih 5:0 postavio je Pašalić u 78. minuti. Njega je u prodor gurnuo Perišić, a Pašalić je odlično prebacio loptu na desnu nogu i strašnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio same rašlje za 5:0. Do kraja susreta Juranović i Šutalo imali su odlične šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Objava Hrvatska u Rijeci razbila Latviju pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba